Euroopieka baner główny

- Reklama -

Międzynarodowy sukces młodych artystek

Lilianna Obszyńska, Klaudia Andrychiewicz i Izabela Pogorzelec reprezentujące Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zostały wyróżnione kwalifikacją do wystawy w XX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” – Toruń 2019.

To wielki sukces, gdyż na konkurs nadesłano aż 11 409 prac z 48 państw. Dwudziestą, jubileuszową edycję Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” zdominował motyw ogrodów. Były one głównym tematem tegorocznego, organizowanego od prawie czterdziestu lat biennale. Tę wyjątkową plastyczną imprezę zorganizowała Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Urzędu Miasta Torunia.

Praca Izabeli Pogorzelec, 10 lat

Temat ogrodu był pretekstem do własnych przemyśleń, interpretacji, zaskakujących skojarzeń. Dla jednych ogród to miejsce kontaktu z naturą, z bogatym światem roślin i zwierząt, dla innych bezpieczna przestrzeń relaksu i zabawy, dla jeszcze innych podróż do krainy wyobraźni. Wyobraźni, która sprawia, że prezentowane na wystawie pokonkursowej prace dzieci i młodzieży z różnych, często bardzo odległych stron świata są tak niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju.
W czwartek 17 października 2019 r., w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wśród nagrodzonych są dzieci i młodzież z wielu krajów, różnych obszarów kulturowych. Autorami prac plastycznych byli dziecięcy artyści między innymi z Argentyny, Australii, Azerbejdżanu, Chin, Brazylii, Czech, Łotwy, Indii, Indonezji, Meksyku, Peru, Rosji, Słowacji, Ukrainy. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć dzieci z Polski.
W kolekcji prac zakwalifikowanych do wystawy znalazły trzy wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Praca Klaudii Andrychiewicz, 7 lat

- Reklama -

Lilianna Obszyńska (lat 7), Klaudia Andrychiewicz (lat 7) i Izabela Pogorzelec (lat 10) pracują pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Prace dziewczynek to ich spotkanie z naturą, w której można się wspaniale bawić, podglądać życie małych owadów i trochę większych zwierząt. Słońce, błękitne niebo, zieleń traw, barwne rośliny – zdominowały obrazki stworzone przez te utalentowane, bardzo młode artystki. Wystawę pokonkursową można oglądać w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu do 7 grudnia 2019 r.

Dziewczynkom gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia i życzymy dalszych pięknych sukcesów artystycznych!

Praca Lilianny Obszyńskiej, 7 lat

Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.