- Reklama -

- Reklama -

Międzynarodowy sukces licealistki z Biłgoraja

Natalia Bryła, uczennica klasy II o profilu graficznym I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, zajęła I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Astronomia Art”. To wielki sukces, bo do konkursu wpłynęło ponad 700 prac z wielu państw.

- Reklama -

Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy przyrodniczej, rozbudzanie zainteresowań astronomią, uwrażliwianie na piękno przyrody, nauka obserwacji zjawisk astronomicznych oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych.

Na konkurs wpłynęły 702 prace ze 113 szkół i placówek z różnych krajów, m. in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin czy Tajwanu.

- Reklama -

Jury pod przewodnictwem pana Marka Nowaka, astrofotografa z Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie postanowiło nagrodzić pracę Natalii w kategorii grafika komputerowa.Opiekunem uczennicy jest Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.