- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Międzynarodowy sukces Kuby Nizio

Tegoroczny sezon kolędowy powoli możemy zapisać już w kartach historii. Kuba Nizio w ciągu ostatniego miesiąca wziął udział w 3 Festiwalach. Z każdego wrócił do Biłgoraja z nagrodami.

- Reklama -

Największym osiągnięciem Kuby z tego okresu jest zdobycie wyróżnienia na XI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. W Festiwalu wzięły udział 43 zespoły, 254 solistów, 10 chórów, orkiestra i 10 duetów/tercetów. Wyżej wymieniony festiwal organizowany jest co roku przez Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel. Jury w składzie: ojciec Adam Mitosiak, Henryk Rudawski, Dominika Osypanko, postanowiło przyznać w kategorii soliści „od lat 19 – wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych” wyróżnienie Jakubowi Nizio, reprezentującemu Biłgorajskie Centrum Kultury. Młody wokalista zaprezentował kolędę „Babci zegar”.

Kolejnym sukcesem młodego wokalisty jest wyśpiewanie wyróżnienia podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kantyczka 2021” w Bielsku Podlaskim. Na festiwal nadesłano 300 nagrań wykonawców z całej Polski, z czego do finału przeszło 65 wokalistów. Jury konkursu w składzie: Tomasz Ring – muzyk, kompozytor, aranżer, Dariusz Lebieżyński – muzyk, kompozytor, aranżer, Sebastian Misiuk – muzyk, dziennikarz Radio Zet, oraz Justyna Porzezińska – trener wokalny, dyrektor artystyczny festiwalu, postanowiło przyznać Kubie wyróżnienie w najstarszej kategorii wiekowej „od 16. roku życia”. Kuba podczas tego festiwalu zaprezentował kolędę „Mizerna, cicha”.

- Reklama -

Młody wokalista czeka jeszcze na kolejne werdykty jury, które mają być ogłoszone do końca lutego br. Pozostaje tylko cierpliwie czekać i trzymać kciuki.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.