- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Międzynarodowy Dzień Tańca w BCK (100 zdjęć)

W piątkowe popołudnie na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury mały miejsce kilkugodzinne występy. Tancerze z biłgorajskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych uczcili w ten sposób Międzynarodowy Dzień Tańca. Swoje taneczne umiejętności zaprezentowali także dorośli.

- Reklama -

To właśnie w piątek 29 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca, który został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI).

Madziar_Wybory

Dzień tańca ustanowiono przede wszystkim dla zwrócenia uwagi na uniwersalizm sztuki tańca, na jej zdolność przekraczania politycznych, kulturalnych i etnicznych barier. Również ze względu na to, że ludzie łączą się w pokoju i przyjaźni dzięki i poprzez taniec – mówiła Maryla Olejko, prowadząca wydarzenie.

W różnych stylach, w różnym wieku, z różnym poziomem zaawansowania, ale z tą samą pasją i miłością do tańca na scenie zaprezentowały się zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury, Biłgorajskiego Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.