- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Michał Mulawa: To miejsce ma promować powiat biłgorajski

- To ma być jedna z atrakcji powiatu biłgorajskiego, która będzie przyciągała ludzi z całej Polski - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Chodzi o Muzeum Partyzantów Polskich "Osuchy 44" w gminie Łukowa. Przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku dawnej szkoły w Osuchach trwa. Według kosztorysu budowa może pochłonąć ok. 14 mln złotych.

- Reklama -

–  Muzeum Partyzantów Polskich „Osuchy 44”, to nasze ogromne zobowiązania wobec pokoleń polskich bohaterów, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Walczyli o to abyśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju. Realizacja tej inwestycji, którą zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej, jest jednym z priorytetów polityki historycznej prowadzonej przez powiat biłgorajski, ale również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa lubelskiego – mówi wicemarszałek województwa lubelskiego.

Tylko czy nowa inwestycja faktycznie może być atrakcją, która będzie promować powiat biłgorajski? Wicemarszałek Lubelszczyzny jest przekonany, że tak:

– To będzie nowoczesna muzeum, do którego na żywe lekcje historii będą mogli przyjeżdżać nie tylko mieszkańcy z powiatu biłgorajskiego, ale również z województwa lubelskiego i z Polski.Tutaj będzie można zobaczyć jak mieszkali i żyli partyzanci, tutaj będą organizowane zielone szkoły edukacyjne.Muzeum Partyzantów Polskich „Osuchy 44” ma być również jedną z atrakcji turystycznych Roztocza, gdzie bardzo często turyści przyjeżdżają aby uprawiać tak zwaną turystykę historyczną – tłumaczy Michał Mulawa.

- Reklama -

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 12 stycznia 2023 roku, do godziny 10:00.

 

fot: muzeumosuchy.pl

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Anonim mówi

    tacy znawcy tematu dostali się do podejmowania decyzji ,wirtualni , robią nie to co jest najwazniejsze,przerost formy nad treścią,kto nie był robotnikiem to i mistrzem nie bedzie dobrym, pora na zmiany ,

  2. Maxymilian mówi

    Służba Zdrowia leży i kwiczy. Brakuje leków brakuje nowych terapii, dostac sie do specjalisty to za rok dwa albo wiecej. Zeby zrobic badania trzeba płącic i to sporo. Ale na muzea koscioły i inne pier…ły to pieniadze sa. Czemu sie tak dzieje i czemu ludzie na to pozwalaja. Co jest z nami nie tak ze włądza sama sobie przyznaja apanaze i nagrody wyjazdy na wszysko maja pieniadze tylko nie na to co trzeba. Owszem taki wójt czy biurmistrz zarabiaja tyle ze stac i ch pojsc nawet prywatnie sie leczyc. Ale zwykłego smiertelnika to juz nie. Umiraja starsi umieraja dzieci bo nie ma pieniedzy na leczenie. Ale na cała reszta p[ieniadze sa. I to dopiero jest chore.

  3. az mówi

    Ludzie tymczasem muszą zbierać na własne leczenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.