- Reklama -

Michał F. prawomocnie skazany

Dziś sąd w Zamościu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji dotyczący sprawy Michała F., byłego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Przypomnijmy. Wyrok w pierwszej instancji zapadł 29 października 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju. Michał F. odwołał się. Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju został oskarżony o przekroczenie uprawnień z artykułu 231 kodeksu karnego § 2 (nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego) w związku z artykułem 12 kodeksu karnego. Groziło mu do lat 10 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Byłego dyrektora OSiR sąd uznał winnym zarzucanych mu czynów. Zarzuty dotyczyły tego, że zapłacił on środkami publicznymi firmie świadczącej usługi fotograficzne za usługę wykonywaną podczas jego wesela. Sąd orzekł, że jako dyrektor samorządowej instytucji działał on na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd skazał byłego dyrektora OSiR na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 3 lat. Zasądził również grzywnę w wysokości 180 stawek dziennych, przy czym jedna stawka wynosi 40 zł (7200 zł) oraz zapłatę na rzecz OSiR 2660 zł. Wyrok zawiera również pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk w organach samorządowych. Sąd argumentował to tym, że będąc funkcjonariuszem publicznym, przekroczył swoje uprawnienia, a celem było osiągnięcie własnych korzyści. Michał F. musi również pokryć koszty sądowe w kwocie kilku tysięcy złotych.

Satysfakcji z orzeczenia nie kryje mec. Eugeniusz Batkowski, reprezentujący w sprawie oskarżyciela posiłkowego, czyli Miasto Gminę Biłgoraj.

Jestem w pełni usatysfakcjonowany – mówi pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego mec. Eugeniusz Batkowski.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Nigel mówi

    Oj tam, dajcie chłopu spokój. Nie on pierwszy i nie ostatni. Następnym razem – wyjdzie.

  2. Jan mówi

    Kto wziął Michała F. na listy PiS ? Kiedy starosta Szarlip wyda oświadczenie kiedy koniec mandatu radnego F.?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.