- Reklama -

- Reklama -

Miasto odzyskało ponad 700 tys. zł

Po wielu latach batalii sądowych samorząd miasta Biłgoraja wygrał spór sądowy dotyczący zerwania umowy. Do miejskiej kasy wpłynęło ponad 730 tys. zł.

Sprawa ma swój początek w 2014 roku. Wówczas przetarg na montaż instalacji solarnych wygrała firma z Białej Podlaskiej. Miała ona założyć kolektory słoneczne na budynkach mieszkalnych, Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz bloku przy ul. Krzeszowskiej. Wykonawca okazał się mało rzetelny, dlatego władze miasta postanowiły zerwać z nim umowę.

Przez kilka lat toczyły się sprawy sądowe o wypłatę z gwarancji bankowej z tytułu kary umownej za odstąpienie od umowy. Proces zakończył się w maju pozytywnie dla biłgorajskiego samorządu. – Miasto Biłgoraj na mocy wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 10 maja br. wygrało spór o wypłatę z gwarancji bankowej z tytułu kary umownej za odstąpienie od umowy z 2014 r. z wykonawcą instalacji solarnych – mówi burmistrz Janusz Rosłan. Kwota w wysokości 732 tys. zł wpłynęła na rachunek bankowy miasta.

- Reklama -

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu mecenasowi Przemysławowi Bełżkowi za zaangażowanie w kilkuletni spór prowadzony z firmą – dodaje włodarz Biłgoraja.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.