- Reklama -

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w LO im. ONZ w Biłgoraju

21 lutego 2017 roku w auli szkoły uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Licealiści przygotowali prezentacje multimedialne zawierające różne ciekawostki z języka polskiego, wymieniali wyrazy kłopotliwe dla obcokrajowców, podkreślali najczęściej popełniane błędy językowe i poruszali inne ważne zagadnienia dotyczące naszego ojczystego języka. Gimnazjaliści przygotowali scenki teatralne zachęcające do czytania wybranych książek polskich autorów: Małgorzaty Musierowicz oraz Andrzeja Sapkowskiego. Uczniowie oglądali także krótki film, na podstawie którego mogli się zorientować, jak trudno jest mówić poprawnie po polsku i które wyrazy sprawiają najwięcej kłopotów.
Święto zostało wpisane do kalendarza imprez szkolnych LO im. ONZ i organizatorzy dbają o to, aby każdego roku jego obchody miały różnorodny i niepowtarzalny charakter.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest na świecie od 1999 roku. Został ustanowiony przez UNESCO w celu wskazania różnorodności językowej świata, podkreślenia rangi języka dla tożsamości każdego narodu oraz zwrócenia uwagi na języki zagrożone zaniknięciem.
ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.