- Reklama -

Międzynarodowe sukcesy literackie uczennic LO im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju

  W XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Dominika Cieplak została laureatką, natomiast Katarzyna Sołoducha z LO im. ONZ i Diana Dziduch z Powiatowego Gimnazjum otrzymały wyróżnienia.

  Głównym celem konkursu było inspirowanie do podejmowania prób własnej twórczości, rozwijanie talentów oraz doskonalenie umiejętności literackich młodych i zdolnych ludzi.  

  Utwory poetyckie i prozatorskie oceniała kilkunastoosobowa komisja, w skład której wchodzili poeci, pisarze, literaturoznawcy, historycy literatury, poloniści oraz dziennikarze, a jej przewodniczącą była znana i lubiana poetka – pani Wanda Chotomska. Jury brało pod uwagę oryginalność tekstów, literackość pomysłu oraz ujawniony talent autora.

  Spośród nadesłanych 5 976 zestawów wierszy i opowiadań z 401 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy komisja wyłoniła 97 laureatów ze szkół polskich i 23 ze szkół polonijnych oraz wyróżniła 221 uczniów z Polski i 42 polonijnych.

- Reklama -

  Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Polskiej Filharmonii Baltica w Słupsku, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów, nagród i książek pokonkursowych pt. „Krzyk pióra”, zawierających nagrodzone utwory młodych literatów.

  Międzynarodowy konkurs literacki, którego głównym organizatorem jest Gimnazjum nr 1 im. Jana Twardowskiego w Słupsku, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest jednym z największych przedsięwzięć w Polsce promujących literacką twórczość utalentowanej młodzieży.

  Opiekunem uczennic jest pani Jadwiga Oleszek. 

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.