- Reklama -

- Reklama -

Mezoterapia igłowa – najpopularniejsze substancje aktywne

Słyszałeś o mezoterapii igłowej, ale nie wiesz dokładnie, na czym ona polega? Zastanawiasz się, jakie wykorzystuje się w tej metodzie substancje aktywne i które będą odpowiednie dla Ciebie? Dowiedz się, jaką mezoterapię igłową wybrać i w czym może ona Ci pomóc.

- Reklama -

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej, który polega na podskórnej lub śródskórnej iniekcji wybranych substancji aktywnych. Można ją zastosować na różnych obszarach ciała, w zależności od potrzeb pacjenta. Mezoterapia igłowa przyczynia się do poprawy kondycji skóry i pomaga zwalczyć uciążliwe niedoskonałości. Jest również ogromnym wsparciem w walce z wieloma chorobami, np. łysieniem plackowatym, czy też trądzikiem. Z powodzeniem stosuje się ją także na włosy i skórę głowy. Jeśli szukasz kliniki, w której wykonywane są te zabiegi, zapoznaj się z bogatą ofertą Ruczaj Clinic https://www.ruczajclinic.pl/kosmetologia/mezoterapia-iglowa/, która może pochwalić się niemałym doświadczeniem i renomą.

Rodzaje mezoterapii igłowej

Wyróżnić można wiele rodzajów mezoterapii igłowej, m.in. w zależności od zastosowanych preparatów. Do najpopularniejszych odmian tego zabiegu należą:

– komputerowa mezoterapia próżniowa,

– mezoterapia mikroigłowa,

- Reklama -

– mezoterapia Neauvia,

– mezoterapia Jalupro.

Substancje aktywne używane w mezoterapii igłowej

Warto wiedzieć, że w mezoterapii igłowej wykorzystywane są różne substancje aktywne. Jedną z najpowszechniejszych jest kwas hialuronowy, który charakteryzuje bardzo szerokie zastosowanie. Przyczynia się on m.in. do redukcji wolnych rodników oraz stymuluje produkcję kolagenu. Kwas hialuronowy ujędrnia skórę, nawadnia, a także redukuje zmarszczki. Przed procesami starzenia się skutecznie chronią również antyoksydanty, które też wykorzystywane są w mezoterapii igłowej. Oprócz tego popularne jest zastosowanie witaminy C, która wspiera procesy naprawcze DNA i chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki niej procesy starzenia się ulegają znacznemu spowolnieniu. Niekiedy w mezoterapii wykorzystuje się również witaminę A oraz retinoidy, które wspomagają odnowę naskórka, redukują stany zapalne, zapobiegają zaskórnikom i innym niedoskonałościom, a także znacznie wygładzają skórę.

Jak widać, istnieje wiele rodzajów mezoterapii igłowej. Wykorzystuje się w niej liczne substancje aktywne, o różnym zastosowaniu. Dzięki temu zabiegi mezoterapii są polecane na dużo schorzeń i problemów skórnych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.