- Reklama -

- Reklama -

Metalowiec Goraj jeszcze nie składa broni

Dobrze to nie wygląda. Po awansie do piłkarskiej klasy okręgowej i na półmetku rozgrywek, Metalowiec Goraj zajmuje przedostatnie miejsce. Z siedmioma punktami, czyli dwoma zwycięstwami i remisem: - Nie składamy broni i do samego końca będziemy walczyć o utrzymanie - mówi nam Zbigniew Wlizło, prezes klubu z Goraja.

- Reklama -

Wielkich powodów do radości nie ma po pierwszej części sezonu.

Runda bardzo słaba, nie ma co się oszukiwać. Punktów brakuje.

Ale kontuzje? Słaba forma? Za mocna ta liga?

Wszystko złożyło się na taki wynik. Na pewno nie jest to dla Metalowca Goraj jakaś wielka nowość i piłkarska przepaść, bo wiele sezonów graliśmy już w okręgówce i wyglądało to lepiej. Okręgówka nie jest żadną nowością i zaskoczeniem. Ale jak jedziemy na mecz bez pięciu podstawowych zawodników, a nieraz tak było, to o czym można mówić? A to wyjazdy, a to sprawy rodzinne, służbowe, albo wesela i składu nie ma. Młodzieżowcy niestety na chwilę obecną nie są w stanie zastąpić naszych seniorów.Nie ten poziom jeszcze. I dlatego brakuje wyników.

Jest w ogóle jakiś zawodnik, który zasługuje na wyróżnienie?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ja nie chcę wyróżniać nikogo. Na boisko wychodzi cały zespół i cała drużyna pracuje na zwycięstwa, ale też cała drużyna ponosi odpowiedzialność za porażki. I ja cały czas wierzę, że jeżeli całą drużyną solidnie i sumiennie przepracujemy zimę, to jesteśmy w stanie powalczyć o dobry wynik.

Dobry wynik, czyli utrzymanie w okręgówce.

Tak.

Tylko bądźmy szczerzy. Bez wzmocnień to szanse są niewielkie.

Nie wiem dzisiaj czy będą jakieś wzmocnienia. Na chwilę obecną nic nie wiem. Przede wszystkim chciałbym utrzymać w Goraju ten skład, który mieliśmy w rundzie jesiennej. Żeby drużyna była zgrana, żeby była atmosfera i żeby to był zespół, bo to podstawa, żeby myśleć o skutecznej walce o utrzymanie w klasie okręgowej. Na razie nikt nie zgłosił, że chce odejść. Będziemy się pewnie przyglądać piłkarzom, którzy chcieliby podjąć wyzwanie i pomóc nam w walce o utrzymanie. Ale na konkrety jeszcze za wcześnie.

Plan zimowych przygotowań już jest?

Tym się zajmują nasi trenerzy i ustalają sparingi. W lutym mamy zacząć przygotowania do rundy wiosennej, a wkrótce podamy terminy i przeciwników gier kontrolnych.

Kto awansuje do IV ligi?

Myślę, że Hetman Zamość. Są przygotowani do awansu. I sportowo co widać na boisku i organizacyjnie. Hetman jak najbardziej powinien w tym sezonie awansować.

 

foto: Metalowiec Goraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.