- Reklama -

Megaprojekt w realizacji

210 milionów złotych trafi przez najbliższe dwa lata do wszystkich powiatów w województwie lubelskim. Za tę kwotę zostanie wyremontowanych 205 kilometrów dróg.

Projekt pn. „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej”, bo o nim mowa, ma na celu poprawę spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju. Całkowita wartość projektu wynosi 210 654 470,57 zł.

Powiat lubelski jest liderem wspólnej inicjatywy, która jest współfinansowana ze środków unijnych. Przedsięwzięcie obejmuje realizację 24 projektów w zakresie infrastruktury drogowej na terenie 20 powiatów ziemskich województwa lubelskiego. Przebudowanych i wybudowanych zostanie łącznie 205,81 km dróg. Dodatkowo w ramach projektu wspartych zostanie 26,92 km infrastruktury rowerowej. Prace rozpoczęły się w maju bieżącego roku, a zakończenie realizacji projektu zaplanowano na koniec lutego 2020.

- Reklama -

W powiecie biłgorajskim za kwotę 6 mln 893 tys. zł wyremontowany będzie odcinek 14,86 km. Jest to trasa od drogi wojewódzkiej nr 835 do miejscowości Jedlinki. Przebiega przez 3 gminy powiatu biłgorajskiego: gminę Księżpol, Biszcza i Potok Górny, i stanowi nieprzerwany ciąg drogowy. Łączna długość przebudowywanej drogi wynosi 14,483 km.

W gminie Księżpol remontowany jest odcinek o długości 3,296 km. Najwięcej zyska gmina Biszcza, gdzie planuje się przebudowę 9,353 km. Natomiast w gminie Potok Górny będzie to 1,834 km.

Zaplanowano nową nawierzchnię bitumiczną, przebudowę mostu w Biszczy, remont i budowę chodników w obszarach zabudowanych, poprawę systemu odwodnienia, przebudowę geometrii skrzyżowań oraz oznakowanie poziome i pionowe. Wkład własny samorządów wyniesie ponad 1 mln 200 tys. zł.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. turysta mówi

    A o tym by zrobić ścieżkę rowerową to zapomnieli!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.