- Reklama -

„Medyk” otwiera swoje drzwi

24 kwietnia Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju zorganizowało Dzień Otwarty. Młodzież mogła zapoznać się z kierunkami kształcenia i zobaczyć szkołę „od środka”.

24 kwietnia Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju zaprosiło chętnych do zapoznania się z ofertą kształcenia. Podczas Dnia Otwartego można było poznać kierunki kształcenia i zapoznać się z ofertą szkoły. Nie wszyscy wiedzą, że bezpłatną naukę w siedmiu zawodach może podjąć każda osoba, bez względu na wiek i wykształcenie. W przyszłym roku Studium zamierza kształcić osoby, chcące zdobyć zawód technika usług kosmetycznych, masażysty, opiekunki dziecięcej, opiekuna medycznego, asystentki stomatologicznej, technika sterylizacji medycznej czy asystenta osoby niepełnosprawnej.

Dzień Otwarty rozpoczął się krótką częścią oficjalną, podczas której wszystkich zebranych powitała dyrektor Studium Anna Szmidt. – Zaprosiliśmy was dzisiaj, aby pochwalić się naszą szkołą, która szczyci się 56-letnią tradycją szkoły medycznej w naszym mieście – mówiła pani dyrektor. – Chcemy pokazać państwu te kierunki, które już u nas funkcjonują oraz propozycje trzech nowych kierunków. Nowymi kierunkami są opiekunka dziecięca, technik sterylizacji medycznej i asystentka stomatologiczna. Jest to alternatywa dla  młodych osób, które po zakończeniu szkoły pozostają w domu. Warto wyjść i nauczyć się czegoś nowego – kontynuowała.

Następnie młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, i Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej obejrzała prezentację o szkole. W kolejnej części były warsztaty w poszczególnych pracowniach. Można było obejrzeć masaż kamieniami bazaltowymi, metody stylizacji paznokci, własnoręcznie sporządzić maść czy przeanalizować recepturę leku. – Nasza szkoła jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Kształcą się tu osoby w wieku od 19 do nawet 60 lat. Każda osoba, która tu się zgłosi, znajdzie swoje miejsce – przyznaje w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską dyrektor Anna Szmidt. Dodaje, że naukę w biłgorajskim Medycznym Studium Zawodowym podejmują osoby po szkole średniej, ale także z wyższym wykształceniem, ponieważ chcą zmienić zawód albo przygotowują się do wyjazdu za granicę. – Mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie, ciekawe kierunki, więc warto podjąć naukę w naszej szkole. Dziś, podczas Dnia Otwartego widać, że młodzież jest rzeczywiście zainteresowana – dodaje.

W następnym roku szkolnym „Medyk” planuje kształcić osoby w siedmiu kierunkach. Są to kierunki dzienne (nauka 3 lub 5 dni w tygodniu), jak i zaoczne, a czas nauki trwa 1 lub 2 lata. Absolwenci otrzymują suplement do dyplomu uznawany w krajach Unii Europejskiej. Szkoła kształci bezpłatnie, a zainteresowani nie muszą się ograniczać swoim wiekiem lub wykształceniem. Chociaż początek nowego roku szkolnego będzie we wrześniu, już dziś można zainteresować się ofertą Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.