MDMM i drugie miejsce Spartan

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat w Pływaniu odbyły się w dniach 24-25 marca 2018 (sobota – niedziela) na Pływalni Aqua Lublin. W zawodach startowali pływacy urodzeni w 2006 r. /12 lat/ i 2005 r. /13 lat/ z 15 klubów województwa lubelskiego  (159 zawodników). Obowiązywały  przepisy FINA i PZP oraz Regulamin Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat.

Drużyna naszych 13-latków (W. Flis, A. Jonik, A. Pieczykolan, M. Bukarewicz, O. Kłyż, W. Nizio, T. Nizio, A. Staszczak), w punktacji drużynowej zajęła 2 miejsce, ustępując miejsca tylko drużynie Olimpii Lublin. Dzięki temu wynikowi spartanie awansowali do II rundy zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na sukces złożyły się poszczególne starty wszystkich naszych zawodników oraz wyścigi sztafetowe. Łącznię łupem Sparta padło 8 medali oraz 6 dyplomów za miejsca IV –VI. Bardzo dobrze zaprezentował się Antoni Staszczak, który zdobył srebro na 200m grzbietem (2:37.24) oraz brąz na 400m dowolnym (4:55.43), 100m dowolnym (1:04.02) i 200m klasykiem (2:59.16). Dwa miejsca na podium wywalczył Oskar Kłyż zdobywając srebro na 100m (1:21.35) i 200m klasykiem (2:54.53). Do puli medalowej brąz dorzucił Wojciech Nizio również w stylu klasycznym (100m-1:26.30). Bardzo zacięta rywalizacja na 4×50 metrów stylem dowolnym przyniosła srebro naszej sztafecie (Staszczak A, Nizio W, Nizio T, Kłyż O), czas to 2:01.87.

Drużyna 12-latków uplasował się ostatecznie na 7 pozycji. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Łukasz Kapusta i Damian Błaszczyk. Łukasz zdobył srebro na 100m (1:30.55) i 200m klasykiem (3:19.10) a Damian Błaszczyk brąz na 100m motylkiem (1:22.55).