- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Maturzyści z „Katolika” bawili się na studniówce (foto)

Kilka chwil po godz. 19.00 rozpoczął się pierwszy prawdziwy bal licealistów z „Katolika”. Na wstępie uczniowie powitali wszystkich zebranych, wśród których znaleźli się dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego i rodzice tegorocznych maturzystów. – Z pewnością każdy z nas ma jeszcze w pamięci swoje początki w tej szkole. Nie zapominajmy nigdy o naszych sukcesach, chwilach szczęścia, ale także rozterkach, trudnościach i porażkach. Dlatego też w takich momentach przypomnijmy sobie słowa Józefa Piłsudskiego: „Być zwycięzcą i spocząć na laurach – to być zwyciężonym. Być zwyciężonym i nie ulec w walce – to być zwycięzcą”. Weźmy sobie te słowa do serca, abyśmy w maju wszyscy mogli być zwycięzcami – mówili uczniowie.
Następnie głos zabrał dyrektor KLO ks. Witold Batycki, który zauważył, że bal maturalny to jedno z tych momentów w życiu człowieka, do którego z nutką tęsknoty wraca się po latach. – Życzę wam abyście się dzisiaj świetnie bawili, abyście zapomnieli o wszystkich troskach i kłopotach dnia dzisiejszego. Abyście radośnie podchodzili do życia, abyście radośnie i mądrze to życie potrafili przeżywać. Tego wam wszystkim z serca życzę – mówił ks. Batycki. – Studniówka to jedno z najważniejszych wydarzeń młodości, które na długą pozostają w pamięci każdego. Po niej czeka was intensywna praca jak najlepszego przygotowania się do matury, dającej wstęp na wymarzone studia. Jestem przekonany, że zrealizujecie swoje plany, że będziecie usatysfakcjonowani swoimi wyborami – mówił w imieniu Starosty Biłgorajskiego Jan Koman, kierownik Wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki.
Po życzeniach dla maturzystów, przyszedł czas aby uczniowie wyrazili swoją wdzięczność. – Pokazujecie nam nasze błędy, pomagacie je eliminować, przeżywacie razem z nami wszystkie porażki, ale i sukcesy, które – mam nadzieję – dostarczają wam drodzy nauczyciele wielu powodów do wzruszeń i szczęścia. Dziś odpowiadając na nasze zaproszenie jeszcze raz dowiedliście, że razem tworzymy wielką wspólnotę – wspólnotę ludzi, których łączy nie tylko szkoła ale również trwała więź przyjaźni i szacunku – mówili maturzyści wręczając kwiaty swoich wychowawcom i nauczycielom. Nie zabrakło też serdecznych życzeń dla rodziców licealistów.
Po przemówieniach przyszedł czas na poloneza, a potem tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. papieża Jana Pawła II w Biłgoraju bawili się do białego rana.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.