- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Maturzyści z „Budowlanki” bawili się na studniówce! (foto)

23 stycznia 2016 r. w Pensjonacie „Roztocze” w Obszy, na sto dni przed maturą, bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tradycyjny polonez, odświętne kreacje i gorąca atmosfera – tak wyglądał bal studniówkowy, który wprowadził młodzież w dorosłość.

Kilka chwil po godz. 19.00 słowami Leopolda Staffa „Bo coś w szaleństwach jest młodości, Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości I rozumniejsze od rozumu” rozpoczęła się studniówka biłgorajskiej „Budowlanki”. W tym wyjątkowym wieczorze maturzystom towarzyszyli dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także poseł na Sejm RP Piotr Olszówka, wicestarosta Jarosław Piskorski, ks. wikariusz Michał Moń.

Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły Stanisław Sitarz. – Drodzy maturzyści, każdy z was, przekraczając progi naszej szkoły po raz pierwszy wiedział, że przyjdzie mu przystąpić do egzaminu maturalnego. Na szczęście jednak wymyślono coś, na oderwanie się od tej natarczywej myśli. To coś to bal studniówką zwany – mówił dyrektor szkoły. – Na ten bal, na te wyjątkowe i niepowtarzalne chwile, jedyne i bezpowrotne, czekaliście z niecierpliwością. Upragniony czas właśnie się zaczyna, czas zabawy, tańca, śpiewu i pierwszego balu. Wieczór dzisiejszy rozpoczyna ważny, przełomowy rok w waszym życiu. Jesteście tu jako ludzie dorośli, a studniówka jest pierwszym egzaminem waszej dorosłości – dodawał.

- Reklama -

Następnie głos zabrał wicestarosta Jarosław Piskorski, który podkreślił, że jako absolwent tej szkoły czuje się zaszczycony, że może uczestniczyć w tak wyjątkowym wieczorze. – Kochani, niech ten 2016 rok przyniesie dla was same sukcesy, a przede wszystkim życzę wam by tę maturę, która jest przed wami, zdaliście celująco i dostali się na wymarzone, upragnione studia – życzył wicestarosta. Poseł Piotr Olszówka także życzył młodzieży pomyślności w realizacji wyznaczonych celów i dobrej zabawy podczas balu. Kilka słów do młodzieży kierował także ks. Michał Moń, który przypomniał, że w tym roku będą Dni Młodzieży w Krakowie, a więc święto również dla maturzystów. Nie zbrakło także ciepłych słów od rodziców tegorocznych maturzystów. W ich imieniu mówił Przewodniczący Rady Rodziców Feliks Kuna. – Dziś jest wasze małe święto, a jednocześnie taki wasz mały egzamin. Życzę wam aby ten mały, dzisiejszy i ten wielki za sto dni zostały zaliczone na oceny celujące – mówił przewodniczący rodziców.

Po życzeniach dla maturzystów, przyszedł czas aby uczniowie wyrazili swoją wdzięczność. – Pozostało już tylko sto di do matury. Lata wspólnej nauki minęły nam zadziwiająco szybko. W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach sukcesów towarzyszyliście nam zawsze wy – drodzy nauczyciele. Doceniamy wysiłek, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy podziękować za przekazaną wiedzę, za waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony oraz kłopoty, których nieumyślnie przysparzaliśmy – mówili przedstawiciele maturzystów, którzy w ramach podziękowania wręczyli swoim wychowawcom bukiety kwiatów.

W sobotni wieczór na studniówce bawili się maturzyści z pięciu klas liceum, dwóch klas technikum oraz uczniowie liceum dla dorosłych.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.