Matury w cieniu strajku

Niebawem matury. Wielu nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wciąż prowadzi akcję protestacyjną. Władze powiatu uspokajają i twierdzą, że nie ma powodów do tego, aby egzamin maturalny nie odbył się.

Oto komunika starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa w tej sprawie.

„W związku z niepokojem wielu uczniów i rodziców wywołanym akcją strajkową trwającą w szkołach prowadzonych przez Powiat Biłgorajski, chcę wszystkich uspokoić i zapewnić, że w Biłgoraju matury się odbędą, będą mogli przystąpić do nich wszyscy tegoroczni maturzyści.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. We wszystkich placówkach prowadzone były rozmowy z dyrektorami dotyczące zapewnienia możliwości przystąpienia przez uczniów do egzaminu maturalnego. Podejmowane działania
potwierdzają, że klasyfikacje przeprowadzone zostaną w terminie, co umożliwi przeprowadzenie egzaminu maturalnego.

Aktualnie strajk prowadzony jest rotacyjnie w 3 szkołach, natomiast w jednej został zawieszony od dnia 15 kwietnia. Zajęcia we wszystkich szkołach odbywają się według planu lekcji.

Wczoraj (16 kwietnia) Rady Pedagogiczne Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących dokonały klasyfikacji uczniów, co oznacza stworzenie możliwości przystąpienia
uczniów do egzaminu maturalnego. Jutro natomiast (18 kwietnia) odbędą się posiedzenia Rad Pedagogicznych w dwu pozostałych szkołach tj. I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ i Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Dziękuję tym nauczycielom biłgorajskich szkół, którzy w odpowiedzialny sposób podchodzą do przeprowadzenia tego ważnego egzaminu i dokładają wszelkich starań w przygotowaniu do niego swoich uczniów. Maturzystom natomiast, życzę zdania wszystkich egzaminów i kontynuowania nauki na wymarzonych uczelniach.”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.