- Reklama -

Matura w maju, a indeks na uniwersytet medyczny już w kieszeni

 

Wiktoria Hamouda z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uzyskała tytuł laureata w finale XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, pokonując wielu uczestników z najlepszych szkół w Polsce. Eliminacje centralne odbyły się w dniach 23 – 25 marca 2017 roku w Szczecinie.

Jest to bardzo duży sukces i efekt ogromnej pracy związanej z poszerzaniem wiedzy biologicznej, jak również uzupełnianiem wiedzy z zakresu żywienia i gastronomii. Wiktoria w nagrodę otrzymała czytnik e-booków, dysk zewnętrzny, książki i tak, jak wszyscy laureaci, indeksy na wiele wyższych uczelni oraz 100% z biologii podczas rekrutacji na Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, niezależnie od wyniku egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego. W finale uczniowie mieli do rozwiązania test, a następnie wykonywali projekt kulinarny w formie zadania związanego z produkcją gastronomiczną, planowaniem i oceną żywienia oraz obsługą konsumenta.

- Reklama -

Zwycięzca olimpiady został wyłoniony na podstawie sumy wyników wszystkich trzech części etapu centralnego, a 15 najlepszych uczniów uzyskało tytuły laureatów.

Patronat nad olimpiadą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas uroczystego zakończenia olimpiady, w której uczestniczył między innymi Wiceminister Edukacji Narodowej podkreślono, że uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju od wielu lat odnoszą znaczące sukcesy w tej olimpiadzie.

Wiktoria przygotowywała się pod kierunkiem pani Bożeny Oleszek.

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.