- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Matka z synem ujęli nietrzeźwego kierowcę

54-latek z gminy Turobin, mając sądowy zakaz prowadzenie pojazdów, znów wsiadł za kierownicę po pijaku. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymali świadkowie.

- Reklama -


W sobotę około godziny 17:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Turobin-Żółkiewka podróżująca tą trasą matka z synem ujęli nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci zastali na miejscu mieszkańców powiatu zamojskiego 51-letnią kobietę i jej 29-letniego syna. Powiedzieli policjantom, że jadąc od strony Elizówki w kierunku Turobina zauważyli, że jadący przed nimi samochód marki Volkswagen Transporter jedzie „wężykiem”, zjeżdża na pobocze. Postanowili go wyprzedzić i zatrzymać, wtedy podeszli oboje do kierowcy. Zauważyli, że mężczyzna jest nietrzeźwy i zabrali mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę oraz informując o zdarzeniu policję. Kierowca próbował oddalić się z miejsca pieszo, jednak świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu ucieczkę.

- Reklama -

Policjanci ustalili, że kierowcą był 54-letni mieszkaniec gminy Turobin. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy ponieważ 4 lata wcześniej zostały mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ponadto jego pojazd, jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, nie był ubezpieczony. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców powiatu zamojskiego nietrzeźwy kierowca zakończył swoją jazdę i stanie przed sądem. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.