Krystyna Deryło- óśmioklasista

- Reklama -

Materace dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Pierwsze samodzielne łóżko naszego dziecka po opuszczeniu łóżeczka niemowlęcego powinno być wygodne i przyjemnie się kojarzyć.

Powinniśmy uważnie wybrać wszystkie parametry, by zminimalizować częstotliwość nocnych wędrówek pociechy do naszej sypialni. Producent Sweetsen.pl proponuje komfortowe, w standardowych oraz niestandardowych rozmiarach materace piankowe. Niewysokie, dwustronne, w różnych kombinacjach twardości dają duże możliwości wyboru. Materace piankowe są lekkie, możemy bez problemu je odwracać czy wynieść na balkon w celu przewietrzenia. Nie gromadzą się w nich szkodliwe bakterie i grzyby, nie namnażają uczulające roztocza. Materace piankowe doskonale podpierają sylwetkę dziecka, zapewniają zdrowy rozwój kręgosłupa i komfortowy sen. A jak wiemy, sen jest ważnym czynnikiem mającym wpływ na zdrowie, samopoczucie i rozwój każdego dziecka. W sklepie https://sweetsen.pl znajdziemy również niewysokie, kieszeniowe materace mini. Wysokość sprężyn została w nich zmniejszona o połowę, natomiast wszystkie pozostałe parametry materaca kieszeniowego zachowane. Jeżeli więc jesteś zwolennikiem materacy sprężynowych, wybór jest tu ogromny.

Materace dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

- Reklama -

Kupując materac dla osoby dorosłej, skupiamy swoją uwagę głównie na jego twardości. Nie inaczej powinno być w przypadku dzieci. O ile waga małego dziecka w zdecydowanej większości nie przekracza 60 kg i wiemy, że materac miękki lub średnio twardy jest wystarczający, o tyle dorastający nastolatek może ważyć już znacznie więcej. Czasem również zalecenia lekarskie wymuszają zakup materaca o twardości minimum H3, czyli twardej. Takie materace zawierają zazwyczaj w swojej budowie warstwę kokosową lub z trawy morskiej, które utwardzają powierzchnię, czynią ją sztywniejszą. Wybór tej warstwy zależy od Państwa upodobań. Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego, natomiast trawa morska to kilka różnych gatunków alg rosnących u wybrzeży oceanów. Obie warstwy mają właściwości higroskopijne, wchłaniają nadmiar wilgoci i natychmiast oddają ją do otoczenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.