- Reklama -

- Reklama -

Materac 160×200 przeznaczony dla dwóch osób

Spanie na jednym materacu 160x200 cm dwóch osób dorosłych o znacznej różnicy wagowej wpływa na decyzję przy wyborze modelu materaca. Kluczowe jest, by model materaca odpowiadał zarówno lżejszej, jak i cięższej osobie. Kto dokonywał zakupu materaca z przeznaczeniem dla dwóch osób o różnej wadze, ten wie, że nie jest to łatwy wybór. Najlepiej wesprzeć się pomocą oferowaną przez konsultantów, którzy są zaznajomieni z oferowanymi produktami.

- Reklama -

Czym kierować się, wybierając materac dla pary

W przypadku materacy dla dwojga należy pamiętać nie tylko o wypełnieniu i twardości produktu, choć są one bardzo ważne, ale także o pokrowcu i surowcach wykańczających materac 160×200 cm. Większość osób rozpoczyna poszukiwania, zapoznając się z przedziałem wagowym przypisanym do stopnia twardości. Zasadniczo można powiedzieć, że jest to dobry początek.

Faktycznie warto od tego zacząć.

Stopień twardości a waga osób

Każdy z producentów określa stopień twardości symbolem (H), do którego jest przypisana liczba określająca przedział wagowy. Zazwyczaj rozróżniamy cztery stopnie twardości. Od miękkich, średnio twardych, twardych, i bardzo twardych.

- Reklama -

  • H1 – materace miękkie, dla osób z wagą do 60 kg, lub dzieci;
  • H2 – materace średnio twarde, przeznaczone dla osób z wagą do 100 kg;
  • H3 – materace twarde, dla osób z masą ciała powyżej 100 kg;
  • H4 – materac bardzo twardy, dedykowany powyżej 120 kg.

Jaki materac dwuosobowy wybrać?

Materace na konstrukcji multipocket i materace z rdzeniem lateksowym są najczęściej wybierane jeśli chodzi o materace dla par. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj materacy dobrze podtrzymują ciężar ciała, a to jest najważniejsze, by uzyskać relaks i wysoki komfort. Materace multipocket oparte są na sprężynach ze zwiększona ilością sprężyn (510/m2) co ma przełożenie na zwartość i wydłużoną żywotność całego materaca. Materace oparte na bloku lateksowym, bardzo dobrze podtrzymują ciężar ciała. Właśnie taka budowa materaca lateksowego wpływa na bardzo dobrą wentylację. Lateks jest bardzo sprężysty i posiada elastyczność punktową co rozluźnia i relaksuje mięśnie. Kup wygodny materac 160×200 cm na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-160×200-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni.

Gdzie kupić materac w rozmiarze 160×200 cm?

Rozmiar materaca 160×200 cm jest standardem, którym w większości sklepów ten rozmiar będzie dostępny. Jednak jak wiemy, sklepy stacjonarne oferują maksymalnie dwa, trzy modele, które nie zawsze spełniają oczekiwania klienta. Inaczej jest w sklepach stacjonarnych, gdzie dostępność modeli jest znacznie większa. W jednym ze sklepów internetowych Sennes.pl jest niezliczona ilość modeli i rozmiarów, które pozwolą każdemu dobrać odpowiedni model materaca

couple in bed, embraced, asleep

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.