- Reklama -

Masz pomysł? Zgłoś do budżetu obywatelskiego

Już tylko do końca lipca można składać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego na rok 2019. W tym roku kwota przeznaczona na realizację zadań wybranych w ramach budżetu obywatelskiego została zwiększona i wynosi 250 tys. zł.

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec. Zgłoszenie propozycji zadania następuje na właściwym formularzu. Każda propozycja zadania musi uzyskać poparcie minimum 10 mieszkańców w formie listy podpisów pod wnioskiem. Każdy mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę propozycji zadań zgłaszanych do budżetu obywatelskiego.

Formularz zgłoszenia propozycji zadania należy złożyć w terminie od 1 do 31 lipca bieżącego roku za pośrednictwem strony internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org, w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj lub za pośrednictwem poczty.

- Reklama -

Prawidłowo zgłoszone propozycje zadań zostaną opublikowane za pośrednictwem strony internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org. Zgłaszający propozycję zadania powinien określić przybliżony koszt jego realizacji. Ostatecznej wyceny dokonuje burmistrz w procesie weryfikacji zgłoszonych zadań.

Burmistrz zachęca mieszkańców do aktywnego włączenia się w kształtowanie miasta przez zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego, a także udział w głosowaniu na wybrany projekt.

W pierwszej edycji budżetu w 2017 roku do realizacji wybrane zostały dwa pomysły: montaż bezpiecznych stojaków rowerowych oraz siłownia dla dzieci, dorosłych i seniorów w osiedlu Nadstawna. Niestety, ten drugi do tej pory nie jest zrealizowany. Firma, która wygrała przetarg, opóźnia prace, a od 30 maja władze miasta naliczają jej kary umowne. W minionym roku mieszkańcy zdecydowali, że wymienione zostanie oświetlenie na ul. Nadstawnej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.