Marzenia się spełniają

Dwa charakterystyczne elementy tej edycji to: różnorodność hobby, którą przedstawili młodzi ludzie oraz profesjonalizm przygotowanych autoprezentacji. Po dwóch dniach przesłuchań konkursowych komisja miała trudny orzech do zgryzienia – wszystkie pasje były ciekawe, a młodzi ludzie naprawdę nimi zafascynowani. Ostatecznie zdecydowano, że dofinansowanie trafi do wszystkich 14 osób, które przeszły do drugiego etapu konkursu. Wsparcie na realizacje marzeń otrzymali: Mateusz Oleszczak, pszczelarz amator, dzięki grantowi kupi wirówkę konieczną do pracy przy pszczołach. – To czasochłonna pasja, ale jest to hobby do którego mnie nikt nie przymusza. Idąc do pszczół trzeba być spokojnym i opanowanym, daje mi to dużo wyciszenia i relaksu – mówił Mateusz Oleszczak. Grant wywalczyła także Adrianna Jurczak, która zachwyciła komisję swoimi fotografiami. – Nie lubię robić zdjęć pozowanych, uwielbiam makrofotografię, szczególnie przyrody. Po raz drugi w konkursie wystartował Jakub Nizo, który w ub. roku nie dostał grantu. – Ciężko pracowałem cały rok, wyciągnąłem wnioski ze słów komisji. Zależy mi na wyjeździe na obóz wokalny, gdyż poza śpiewem może nauczyć się tam opanowania scenicznego, czy autoprezentacji – mówił Jakub. Pasjonat wędkarstwa Bartosz Jastrzębski, tak przekonywał do wsparcia swojego projektu – Nie zaczynam nowego hobby, nowej przygody. Nie zniechęcę się po 10 minutach i nie powiem, że to nie dla mnie. Nie chce komputera czy smartphone`a, tylko możliwość rozwoju pasji której poświęciłem 2/3 mojego życia – mówił Bartosz. Grant na lekcje śpiewu wyśpiewała Ewa Zwolińska. Natomiast kolarz Mateusz Hurkała, będzie mógł zakupić nowy trenażer, niezbędny do zimowych treningów.– Kocham ten sport za walkę z samym sobą. Wydaje mi się, że już więcej z siebie nie mogę dać, a okazuje się, że jednak daję. Warsztaty teatralne to spełnione marzenie Olgi Różańskiej, która swoją przyszłość nierozerwalnie wiąże ze sceną.

Podczas 6. edycji konkursu "WyMODELuj Swoje Marzenia" nie zabrakło młodych muzyków. Maciej Komosa i Adam Bil, pochodzący z Tarnogrodu artyści przekonywali do sfinansowania wymarzonych sprzętów. Maciej otrzyma dofinansowanie do syntezatora, a Adam do samplera perkusyjnego. Laptop jest niezbędny do rozwijania pasji młodego programisty Tymoteusza Bartnika Marta Sołoducha to odnosząca sukcesy malarka, która zainteresowała się projektowaniem. Dzięki dofinansowaniu kupi profesjonalną maszynę do szycia. Grant na wyrzynarkę włosową, umożliwiającą precyzyjne wycinanie w drewnie, otrzyma Jacek Śledź. – Najbardziej podoba mi się intarsja. Jest to technika zdobienia elementów drewnianych, innym gatunkiem drewna i w tym obszarze chcę się dalej doskonalić – opowiadał Jacek.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w przyszłości. Organizatorem konkursu jest firma Model Opakowania Sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.