- Reklama -

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!

Autorka wystąpiła w baśniowym stroju i spotkanie rozpoczęła opowiadając o początkach swojej twórczości. Na początku opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze oraz fragmenty książek. Bardzo szybko nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami, którzy chętnie włączali się do rozmowy z nią oraz odpowiadali na jej pytania. Głównym przesłaniem spotkania było stwierdzenie, że marzenia się nie spełniają, ale trzeba je spełniać. Autorka zachęcała dzieci do tego aby nie bały się marzyć, bo dzięki wytrwałości i pracy każde z nich mogą spełnić. 

Spotkanie uatrakcyjniło połączenie zabawy słowem i kredką, bowiem okazało się, że bajkopisarka nie tylko pisze i pięknie opowiada, ale też rysuje. Wykorzystała swój talent rysunkowy do zabawy. Krok po kroku powstawały rysunki, a dzieci odgadywały co one przedstawiają. Do wspólnej zabawy włączył się też mąż pisarki. Robert Zarębski przeczytał bajkę dzieciom, a następnie zaśpiewał piosenkę pt. "Mądra rzeka". Dzieci śpiewały i  klaskały do rytmu. Słowa do tej piosenki napisała Edyta Zarębska, a muzykę skomponował  jej mąż. Należy podkreślić, że została ona napisana specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik miał możliwość zakupienia książek pisarki, a także otrzymania autografu od autorki.

- Reklama -

Edyta Zarębska maluje obrazy oraz pisze książki dla dzieci. Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka "Opowieści babci Gruni", napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. – Jestem osobą niepełnosprawną. Od dziecka poważnie niedosłyszę i dziś gdyby nie odpowiedni sprzęt można by śmiało powiedzieć, że jestem głucha. Jednak nauczyłam się sobie z tym radzić. W większości czytam z ust, lub z usłyszanych urywków zdań domyślam się reszty. Oczywiście zdarzają się wpadki, ale potrafię się z siebie śmiać. Spotkania autorskie z dziećmi prowadzę przy pomocy mikrofonu, co daje zresztą więcej niż jedno ulepszenie, bo dzieci mogą również dobrze słyszeć mnie, bo uwielbiają odpowiadać do mikrofonu, a czasem, gdy zachodzi taka potrzeba łatwiej je poskromić – mówi o sobie pisarka. – Dziś mogę śmiało powiedzieć, że kocham to, co robię, że pisanie i spotkania z Czytelnikami sprawiają mi ogromną radość, że poznawanie ludzi, którzy zapraszają mnie do siebie daje wiarę we własne siły. I wreszcie, że każde miejsce, każda napotkana osoba, każda rozmowa w cztery oczy z dziećmi stanie się prędzej czy później częścią bajki lub powieści – dodaje Edyta Zarębska. 

Wtorkowe spotkanie było zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. Jego organizatorkami były bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Potoku Górnym Teresa Cich i Małgorzata Socha. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.