- Reklama -

Marzec miesiącem kobiet i wiosny

Wcześniej, bo 8 marca, kobiety mają swoje święto. Chociaż Dzień Kobiet wywodzi się z czasów, kiedy w kraju panował inny ustrój, jest obchodzony także obecnie. Ale dzisiaj kobiety nie dostają pary rajstop, jako prezentu długo wyczekiwanego i niemalże ekskluzywnego. Owszem, jest symboliczny tulipan, różyczka czy nawet wiązanka kwiatów i życzenia. Taki gest zawsze cieszy. Lecz czy to wystarczy, aby poczuć się prawdziwą kobietą? 

Nie, kobiety dziś oczekują czegoś więcej. Chcą równouprawnień w pracy i na listach wyborczych, chcą zajmować kierownicze stanowiska i otrzymywać takie same wynagrodzenie jak mężczyźni. Chcą decydować o własnym losie i nie chcą być zależne. Pragną łączyć karierę i życie zawodowe. Kto, jak nie one, potrafi mieć sto spraw na głowie i wszystko załatwić?

- Reklama -

Kobiety dziś różnią się od tych, które były sto, pięćdziesiąt czy nawet dwadzieścia lat temu. Chociaż są nadal "płcią słabszą", są coraz silniejsze duchem. I ta druga połowa społeczeństwa powinna to w końcu zrozumieć. 

Świętujmy więc, drogie Panie, nie tylko 8 marca. Niech cieszy nas każdy miły gest, a nasze życie niech będzie spełnione. Dacie radę! W końcu to już Joanna d`Arc powiedziała: "Któż, jeśli nie ja?"

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.