- Reklama -

- Reklama -

Martyna Łuszczek będzie reprezentować Polskę w Dubaju

W marcu w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) odbędzie się światowa wystawa pod hasłem przewodnim „Łączenie umysłów”. Na tym prestiżowym wydarzeniu Polskę będzie reprezentowała Martyna Łuszczek z Biszczy.

- Reklama -

W marcu 2022 roku odbędzie się pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa Expo2020 Dubai. Jej hasło przewodnie brzmi „Łączenie umysłów”.
Ambasadorką Edukacji i Nauki o Technologii reprezentującą na tym prestiżowym wydarzeniu województwo podkarpackie została pochodząca z Biszczy 17-letnia Martyna Łuszczek.

– Na wystawie w Dubaju, będę prowadziła prelekcje i uczestniczyła w konferencjach, podczas których będę starała się przedstawić swoje dotychczasowe prace, możliwości rozwoju na płaszczyźnie naukowej w Polsce, młodych ludzi – mówi Martyna Łuszczek, ambasadorka Edukacji i Nauki o Technologii na wystawie Expo2020 Dubai.

Województwo podkarpackie zostało gospodarzem w polskim pawilonie na Światowej Wystawie Expo 2020 Dubai. Martyna będzie opowiadała zwiedzającym, o tym, jak region stał się kolebką światowego przemysłu naftowego, a co za tym idzie, inicjatorem światowej rewolucji technologicznej. To właśnie ten region będzie reprezentować będzie mieszkanka Biszczy.

– Jestem licealistką, członkinią Science Embassy, piszę anglojęzyczne artykuły popularnonaukowe, mentorką TeenCademy, redaktorką gazety Kongresy i koordynatorką stowarzyszenia “Dla Polski” w województwie lubelskim. Jestem również uczestniczką programu Solve for Tomorrow i Women in Tech. Na swoim koncie mam stworzony innowacyjny wynalazek do oczyszczania wód, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej. Zdobyłam laury w starciach naukowych oraz biznesowych, takich jak E(x)plory, OFF SCIENCE, Tiger Global Case Competition i wiele innych zarówno tych ogólnopolskich, jak i globalnych. Można mnie znaleźć w wielu fundacjach, sama koordynowałam kilkanaście projektów społecznych. Aktualnie współpracuję z kilkoma instytucjami i przedsiębiorstwami polskimi i zagranicznymi – dodaje Martyna Łuszczek z Biszczy.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Żeprzepraszambardzoco mówi

    XDDDDDDDDDDDD

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.