- Reklama -

- Reklama -

MARCIN RÓŻYCKI – koncert „już się raczej nie przejmuję”

„MARCIN RÓŻYCKI – już się raczej nie przejmuję” – głównym solistą w spektaklu jest Autor, nieżyjący już, niestety, Marcin, a partie instrumentów grają na żywo Tomasz Deutryk i Paweł Odorowicz, zaś wizualizacje są autorstwa Roberta Motyki.

 

Na koncert zapraszamy do Biłgorajskiego Centrum Kultury 29  kwietnia o godz. 20.00, bilet 15 zł. Rez.www.bck.lbl.pl.

Koncert odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. I.B.Singera (29.04-1.05).

 

- Reklama -

„Już się raczej nie przejmuję” to krytyczne spojrzenie w lustro, zamknięta opowieść, powstała głównie z tekstów napisanych podczas walki z chorobą nowotworową.

Dzięki najnowszym zdobyczom techniki, głównym solistą w spektaklu jest Autor, nieżyjący już niestety Marcin, a partie instrumentów grają na żywo Tomasz Deutryk i Paweł Odorowicz, zaś wizualizacje są autorstwa Roberta Motyki. Zamykającym dopełnieniem wydarzenia jest emisja ostatniego wywiadu, jakiego udzielił Marcin Różycki na dwa tygodnie przed śmiercią. 

Autorski spektakl „Już się raczej nie przejmuję” podzielił odbiorców. Jedni byli zniesmaczeni, że wulgaryzmy, że ciemno, że to wszystko mroczne itp. Inni byli zachwyceni jakością, poziomem, aranżacjami, dojrzałością, siłą przekazu.

Marcin Różycki (1976-2012) – bard, poeta, piosenkarz, prowokator i… grabarz. Był silnie związany z Lublinem, miastem, gdzie się urodził i tworzył. Współtworzył m.in. Lubelską Federację Bardów, z którą nagrał trzy płyty. W 2010 roku wydał solową płytę „Erotyk zza kiosku”. Zmarł 11 sierpnia 2012 roku, po długiej chorobie nowotworowej. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.