Marcin Kusz i Kornelia Jagucak na mistrzostwach w Karpaczu

W dniach 25-26 września w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce. Startowała w nich dwójka młodzików biłgorajskiego Znicza: Marcin Kusz oraz Kornelia Jagucak.

O medal „otarł się” Marcin Kusz, który w biegu na 2000 m zajął czwarte miejsce z czasem 6:01.22 min. Nasz zawodnik przez większość dystansu utrzymywał się na pozycji medalowej, ale w finiszowej rozgrywce rywale okazali się minimalnie szybsi (zwycięzcą biegu został Maciej Janicki – KS AZS UWM Olsztyn – 5:53,42 min).

Bardzo dobrze w biegu na 1000 m spisała się Kornelia Jagucak. Kornelia zdecydowanie wygrała drugą (z trzech) serię eliminacyjną, ale uzyskany wynik 3:09.13 min – wystarczył „zaledwie” na ósme miejsce w gronie 35 startujących zawodniczek (zwyciężyła Martyna WAL, LKS Stal Mielec, ustanawiając rekord Polski 2:48.69 min).