- Reklama -

Marcel Surmacz zwycięża w superfinale Central Estern Europe (CEE)

Po długiej przerwie, spowodowanej przez COVID-19, wystartowały międzynarodowe zawody kartingowe cieszące się dużym zainteresowaniem zawodników z Europy i spoza niej.

Marcel Surmacz, pięciokrotny mistrz Europy Centralno-Wschodniej (CEE) oraz szósty kierowca w Mistrzostwach Świata w 2019 r., zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Moto-Kart „Energetyk” działającego przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju w dniach od 16.07 do 19.07.2020 r. startował w zawodach kartingowych II serii Central Estern Europe (CEE) w Trincu w Czechach.

W zawodach udział wzięło 81 zawodników z 18 państw. Marcel Surmacz uzyskiwał w treningach zapoznawczych bardzo dobre wyniki, zajmując 1., 2. i 3. miejsca. W treningu oficjalnym był 6. w swojej kategorii Rotax Max Senior. W finale zajął 2. miejsce, w superfinale – 1. miejsce. W superfinale starszym kolegom nie dał żadnych szans. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zawodów zajął 2. miejsce. Jest to duży sukces młodego zawodnika z Tarnogrodu. Należy również dodać, że Marcel Surmacz w tym roku zaczął startować w kategorii senior i jest jednym z najmłodszych zawodników w tej kategorii. Udział w zawodach naszego zawodnika byłby niemożliwy, gdyby nie wsparcie finansowe ORLEN OIL, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, starosty biłgorajskiego oraz burmistrza Biłgoraja.

- Reklama -

E.S 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.