- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Marcel Surmacz 6 kierowcą świata

- Reklama -

Marcel Surmacz zawodnik sportu kartingowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Moto – Kart „Energetyk” w Biłgoraju sezon 2019 może uznać za bardzo udany, o czym świadczą niżej opisane wyniki. Dobra passa Marcela trwa i oby trwała jak najdłużej.

- Reklama -

Marcel w tym roku brał udział w następujących międzynarodowych zawodach kartingowych: w Mistrzostwach Europy Centralno – Wschodniej (Central-Eastern-European), Mistrzostwach Europy (Euro Trophy) oraz Mistrzostwach Świata (Grand Finals) w Sarno – Włochy.

Zawody odbywały się na wielu torach Europy: Adria (Włochy), Genk (Belgia), Słomczyn (Polska), Kristianstad (Szwecja), Kecskemet (Węgry), Triniec (Czechy), Wackersdorf (Niemcy), Bruck (Austria) i Sarno (Włochy).

Marcel Surmacz pomimo młodego wieku (14 lat) wywalczył już tytuły: Mistrza Polski Młodzików, Mistrza Polski, dwukrotnie Międzynarodowego Mistrza Węgier i pięciokrotnie Mistrza Europy Centralno – Wschodniej w kategorii Rotax Max Challenge.  W 2019 roku Marcel Surmacz odnotował wiele osiągnięć.  W zawodach Central Estern Europe (CEE) – Mistrzostwa Europy Centralno – Wschodniej  (260 zawodników z 26 państw) Marcel po pięciu seriach w kategorii Junior Rotax Max Challenge, w której startowało 53 zawodników, zajął I miejsce, zdobywając tytuł „Mistrza Europy Centralno – Wschodniej“ i tym samym jako najlepszy zawodnik tej kategorii otrzymał bilet na Grand Finals (Mistrzostwa Świata) Rotax Max Challenge, który w tym roku odbył się w Sarno (Włochy). W Mistrzostwach Europy (Euro Trophy), które składały się z trzech rund, zajął wysokie 5. miejsce wśród 43 zawodników z Europy i spoza Europy. Zawody odbywały się  w Adrii (Włochy), Kristianstad w Szwecji i Wackersdorf w Niemczech.

W zawodach Grand Finals Rotax Max Challenge (Mistrzostwa Świata) w Sarno wzięło udział 370 najlepszych zawodników z całego świata. Zawody trwały 7 dni. W czasie zawodów odbywały się treningi zapoznawcze, treningi oficjalne, wyścigi kwalifikacyjne, przedfinały i finały. W każdym z wyścigów jednocześnie startowało po 36 zawodników. Zawodnicy startowali na wylosowanych przez siebie gokartach, które wcześniej przygotował organizator zawodów. Marcel Surmacz po pięknej walce w treningach zajmował czołowe 1 i 2 miejsca. Niestety, w pierwszym biegu eliminacyjnym jeden z zawodników najechał na jego gokarta, w wyniku czego Marcel doznał silnego stłuczenia i złamania z przemieszczeniem palca prawej ręki. Z kontuzjowaną prawą ręką kontynuował ten  i następne wyścigi. Mimo silnego bólu nie poddawał się i dzielnie walczył we wszystkich pozostałych wyścigach. W klasyfikacji generalnej Grand Finals Rotax Max Challenge w Sarno, w której startowało w jego kategorii 72 zawodników, zajął bardzo wysokie 6. miejsce i jest jedynym polskim zawodnikiem, który zajął tak wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostwach Świata w kategorii Junior.

Gdyby nie pechowa kontuzja tuż przed punktowanymi wyścigami, końcowy wynik na pewno byłby jeszcze lepszy. Niestety, kontuzje nie omijają zawodników sportów wyczynowych, a jeszcze częściej zdarzają się w sportach motorowych.

     – Marcel serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie Spółce ORLEN OIL, wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego, partnerowi Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie, staroście i wicestaroście biłgorajskiemu, burmistrzowi Tarnogrodu, burmistrzowi Biłgoraja, mieszkańcom Tarnogrodu i tym wszystkim, którzy trzymali za niego kciuki.  Bardzo dziękuje również dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie za pomoc, zwolnienie z zajęć  szkolnych i umożliwienie wzięcia udziału w treningach i zawodach. 

– Edward Surmacz Prezes UKS Moto – Kart „Energetyk“

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.