Mulawa góra do 05.04.2024

Marcel Surmacz kolejny raz na podium

W dniach 21-23 sierpnia 2020 r. startował w zawodach CEZ Zone/RMC Austria/SSC  oraz w Rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Austrii, które odbyły się w Brucku w Austrii, a w dniach  28-30 sierpnia 2020 r. w III Rundzie CEE. Zawody odbywały się przy upalnej pogodzie.

Marcel Surmacz (15 lat) jeden z najmłodszych zawodników i tegoroczny debiutant w kategorii senior bardzo dobrze spisywał się w tych zawodach. Nie miał żadnego respektu przed starszymi od siebie zawodnikami startującymi w tej kategorii niejednokrotnie już od kilku lat.

W zawodach CEZ Zone/RMC Austria/SSC organizowanych pod patronatem Międzynarodowej Federacji Kartingowej (CIK – FIA) udział wzięło 92 czołowych zawodników z 20 państw. Marcel Surmacz uzyskiwał w treningach zapoznawczych bardzo dobre wyniki, zajmując czołowe miejsca. W treningu oficjalnym był 6. w swojej kategorii Rotax Max Senior. W pierwszym wyścigu był 6., w drugim 3. i w trzecim wyścigu 3. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej w zawodach CEZ Zone/RMC Austria/SSC zajął 3. miejsce, a w Rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Austrii zajął 2. miejsce

Tydzień później odbyła się III Runda CEE  Central-Eastern-European, w Brucku  w Austrii, w której startowało 86 czołowych zawodników z Europy i spoza niej. Marcel Surmacz w treningu oficjalnym zajął 5. miejsce. W przedfinale i finale był 3., natomiast  w superfinale zajął 2. miejsce.

– W klasyfikacji końcowej III Rundy CEE zajął 2. miejsce. Jest to duży sukces młodego zawodnika z Tarnogrodu, ucznia technikum samochodowego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, który po raz kolejny stanął na podium zwycięzców – podsumowuje Edward Surmacz, prezes UKS Moto-Kart „Energetyk”.

Udział w zawodach ze względu na duże koszty byłby niemożliwy, gdyby nie wsparcie finansowe Spółki ORLEN OIL, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, za które Marcel Surmacz serdecznie dziękuje.