- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Maraton wędkarski w Biszczy (Film)

W sobotę nad biszczański zalew zjechali pasjonaci wędkarstwa, aby rywalizować o nagrody. Był to pierwszy Maraton Wędkarski zorganizowany nad zalewem Biszcza-Żary.

- Reklama -

Galeria zdjęć:

urząd MArszałkowski projekt

3 i 4 października na terenie zbiornika wodnego Biszcza-Żary został zorganizowany dwudziestoczterogodzinny maraton wędkarski.

– Zbiornik wodny Biszcza-Żary to nie tylko rekreacja, znajdują tutaj swoje miejsce również wędkarze, pasjonaci tej dyscypliny sportu – informuje Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza. – Myślę, że dzisiejsza impreza wpisze się w kalendarz imprez cyklicznych w naszej gminie i będziemy je organizować i zapraszać wędkarzy – dodaje włodarz.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Na pierwszy Maraton Wędkarski w Biszczy przybyło 42 zawodników z wielu miejscowości, nie tylko z naszego powiatu. Zawody trwały dwa dni i rozpoczęły się w sobotę w samo południe, a zakończyły w niedzielę o godzinie 12. Trwały dokładnie 24 godziny.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy z panem starostą Andrzejem Szarlipem udało nam się zorganizować pierwszy Otwarty Maraton Wędkarski o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Pula nagród była bardzo wysoka i wynosiła cztery i pół tysiąca złotych do realizacji w różnych sklepach wędkarskich. W zawodach wzięło udział 21 drużyn – mówi Piotr Cichórz, dyrektor GOKSiR w Biszczy. – Chciałbym podziękować naszym sponsorom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do organizacji tego wydarzenia. Sponsorami są radny Rady Powiatu Biłgorajskiego Jan Łebko, wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, PSB Mrówka Biłgoraj, Farmy Roztocza Firma Nieścior – dodaje.

Wyniki

I miejsce – Drużyna „Feeder Team Biłgoraj I” – Krzysztof Juryczyn, Dariusz Telekało – 41,65 kg

II miejsce – „Drużyna Tarnogród I” – Krzysztof Szymanik, Paweł Gruca – 40,64 kg

III miejsce – Drużyna „Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew” – Daniel Tworzewski, Arkadiusz Biczak – 18,54 kg

IV miejsce – Drużyna „Piotr Kuczek” – Piotr Kuczek, Maciej Kuczek – 18,17 kg

V miejsce – „Tomaszów Lubelski” – Grzegorz Rzołądek, Tomasz Harbus – 14,77 kg

Największa ryba – zawodnik drużyny Deefer Team Biłgoraj Dariusz Telekało – karp – 7,76 kg

 

~Kuliński Michał

- Reklama -

1 komentarz
  1. GGGG mówi

    Szkoda ze jeszcze do wody nie wjechali tymi autami !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.