- Reklama -

- Reklama -

Mamy w powiecie rolników? Przekażcie im

Urząd Marszałkowski w Lublinie szuka rolników. Zaprasza ich do udziału w dwóch konkursach. W pierwszym, szukamy najlepszych rolników zajmujących się uprawą roślin i chowem zwierząt, w drugim zaś tych którzy stawiają na gospodarstwo ekologiczne. Rolnicy mogą zgłosić się sami lub mogą to za nich zrobić instytucje rolnicze, związki i zrzeszenia, jak również samorządy powiatowe i gminne. Termin upływa 18 lipca br.

- Reklama -

 „Rolnik z Lubelskiego”

Poszukujemy najlepszych rolników zajmujących się uprawą roślin i chowem zwierząt, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia są też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

Zależy nam na tym, aby promować nowoczesne rolnictwo i dobre praktyki na obszarach wiejskich. Chcemy wyróżnić przedsiębiorczych gospodarzy, którzy zachowują wysokie standardy produkcji, a przy tym dbają także o dobro zwierząt i ekologię przekonuje Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Rolnicy mogą ubiegać się o tytuł w ramach następujących kategorii konkursowych:

  • produkcja zwierzęca;
  • produkcja roślinna;
  • ogrodnictwo;

Konkurs dedykowany jest osobom prowadzącym gospodarstwo rolne na terenie województwa lubelskiego przez co najmniej 2 lata, które są płatnikami podatku rolnego lub płacą składki na ubezpieczenie społeczne rolników.

 

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-konkurs-rolnik-z-lubelskiego-2022/

Ekolubelskie 2022

To już trzecia edycja konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Chcemy pokazywać dobre praktyki w zakresie rolnictwa ekologicznego i rozpowszechniać wiedzę z tego zakresu oraz prezentować pozytywny wizerunek rolnictwa ekologicznego i lubelskiej wsi.

 

Do udziału zapraszamy rolników, którzy posiadają aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą i wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego, a także przedsiębiorców rolnych, przetwórców produktów ekologicznych, producentów i sprzedawców płodów rolnych.

 

Szczegółowy profil uczestnika został wypisany w regulaminie konkursu:

- Reklama -

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-trzecia-edycja-konkursu-ekolubelskie/.

 

Nagrody

W obu konkursach przewidziano dla zwycięzców nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 2000 zł;
  • II miejsce – 1500 zł;
  • III miejsce – 1000 zł;
  • 12 wyróżnień po 500 zł (Rolnik) / 3 wyróżnienia po 500 zł (Ekolubelskie)

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy przesyłać do 18 lipca br. (decyduje data wpływu do urzędu) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

  1. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin

z dopiskiem: „Rolnik z Lubelskiego 2022” lub „Ekolubelskie 2022” (w zależności od konkursu).

 

Ogłoszenie wyników i gala

Wybór zwycięzców w obu konkursach nastąpi do 9 września br. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.