- Reklama -

- Reklama -

Mamy tu jakichś wolontariuszy?

Czy w powiecie biłgorajskim są jacyś wolontariusze? Jeśli tak, to czekają na nich szkolenia, porady indywidualne, debaty, spotkania branżowe i - najważniejsze. Czyli pieniądze. Chodzi o dotacje na autorskie projekty, oraz wizyty studyjne. Pomóc chce Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego został zaplanowany na lata 2018-2030.

-W ramach Programu będziemy prowadzić szereg spotkań, których celem będzie zachęcenie jak największej liczby mieszkańców powiatu biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec do wolontariatu długoterminowego. Nie takim od święta, jednorazowym, akcyjnym tylko takim realizowanym w dłuższej perspektywie czasu – wyjaśnia Iwona Dubińska, koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu w FFLZB.

urząd MArszałkowski projekt

Odbyła się już jedna wizyta studyjna podczas, której lokalni liderzy odwiedzili Józefów – miasto posiadające certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

– Józefów jest wyjątkowym miastem w skali naszego kraju, gdyż powstało tu i prężnie działa aż 11 podmiotów funkcjonujących w obszarze ekonomii społecznej. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję do tego, aby dowiedzieć się jak aktywizować osoby wykluczone społecznie a także otrzymali informację jak mądrze wspierać potrzebujących. Wizyta w Józefowie była także okazją do nawiązania nowych znajomości i współpracy w zakresie organizacji akcji wolontariackich – mówi Dubińska.

W przyszłym tygodniu (w czwartek 25 sierpnia) kolejny wyjazd i zaproszenie dla lokalnych liderów.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Prosimy o kontakt z naszym biurem. Gwarantujemy, że wyjazd ten będzie
doskonałą okazją do poszerzenia własnych horyzontów, wymiany doświadczeń i nowych inspiracji do działań. – zapowiada koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu w FFLZB.

Korpus Solidarności oferuje szeroki wachlarz wsparcia dla osób, które chcą bezinteresownie pomagać innym.

Fundacja FLZB wspiera rozwój wolontariatu w regionie m.in. poprzez organizację konkursu pn.
„Ziarna Wolontariatu”, którego celem jest docenienie pracy lokalnych społeczników. – Serdecznie zapraszamy do zgłaszania osób w tegorocznej edycji konkursu, która będzie wyjątkowa z
uwagi na fakt, iż zwycięzcy otrzymają od nas nominację do udziału w Konkursie Wolontariusz lub Koordynator Roku w Regionie. Nominowanie kogoś, kto pomaga bezinteresownie innym będzie
idealną formą na docenienie jago pracy – zachęca Dubińska.
Do konkursu można zgłosić siebie lub nominować inne osoby działające wolontariacko na terenie
powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Zgłoszenia można dokonać najpóźniej do 11 września br. tylko i wyłącznie za pomocą generatora wniosków umieszczonego na stronie:
https://formularze.flzb.lbl.pl/3/51/wniosek
– Przy ocenie zgłoszonych kandydatur podobnie jak w latach poprzednich będą brane pod uwagę
przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w prowadzonych
działaniach. Można nominować pojedyncze osoby lub grupy wolontariuszy. Zachęcamy do zgłaszania wolontariuszy działających w różnych obszarach np. ekologii, kultury czy sportu. Oceny zgłoszonych kandydatur dokona komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli lokalnych mediów – tłumaczy.

Wszyscy zainteresowani udziałem i możliwością skorzystania z oferty Programu Korpus
Solidarności mogą skontaktować się z biurem Fundacji FLZB: e-mail: flzb@lbl.pl lub tel. 572-603-592.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.