Paramedica

Mamy najlepszych policjantów w województwie

KPP w Biłgoraju kolejny raz zajmuje najwyższe, bo I miejsce w województwie pod względem wykrywalności przestępstw ogólnie. Wśród stwierdzonych 1705 przestępstw wykryto 1584, a wskaźnik wykrywalności wyniósł 92,8%. Jest to najlepszy wynik w całym garnizonie lubelskim i wyższy o 11,4% niż w roku 2016. Również w kategorii przestępstw kryminalnych, czyli w grupie przestępstw uważanych powszechnie za szczególnie uciążliwe dla obywateli, biłgorajska jednostka zajęła I miejsce w województwie, ponieważ wykrywalność uplasowała się na poziomie 91,7%.

– Warto podkreślić, że w 2017 r. KPP w Biłgoraju był rekordowym rokiem pod kątem spadku ilości wypadków drogowych począwszy od roku 2008 do końca roku 2017, w którym odnotowano 39 zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako wypadki drogowe. Podjęta analiza wykazała również spadek liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych dla porównania w roku 2016 takich ofiar było 13 natomiast w roku 2017 cztery osoby poniosły śmierć na drogach biłgorajskiego powiatu – informuje sierż. sztab. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju. Ponadto policjanci biłgorajskiej komendy w roku 2017 ujawnili min. 205 wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu oraz 624 przypadki spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Policjanci powiatu biłgorajskiego przez to, że działają wśród ludzi i dla dobra społecznego, są integralną częścią społeczności lokalnej, co nie pozostaje bez wpływu na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu – zaznacza rzeczniczka policji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.