- Reklama -

- Reklama -

Mamy medal mistrzostw Polski! Dla biegaczki z Babic

Powiat biłgorajski ma brązowy medal w Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 metrów: - Myślałam że może się trochę rozpędzę przed Mistrzostwami Europy w półmaratonie i Igrzyskami Olimpijskimi w maratonie, ale jednak nie - mówi skromna Angelika Mach. Dla pochodzącej z Babic a urodzonej w Tarnogrodzie biegaczki, start w Ustce to rozgrzewka przez rozpoczynającą się w lipcu Olimpiadą w Paryżu.

- Reklama -

Zapomniałam, że na Mistrzostwach Polski na stadionie ciężko powalczyć o dobry czas.No nic, trudno. Medal mam i ja. Czas słaby, bo szybciej biegam po drodze w półmaratonie. Trzeba się jednak skupić na swoich dystansach i najważniejszych celach – komentuje Angelika.

Angelika Mach urodziła się 7 września 1991 roku w Tarnogrodzie, choć jej rodzinną miejscowością są Babice. To wychowanka Znicza Biłgoraj i absolwentka ZSBiO w Biłgoraju. W Zniczu trenowała 5 lat zdobywając wiele tytułów Mistrzyni Polski w Lekkiej Atletyce, a nawet medal Mistrzostw Świata w biegach:

urząd MArszałkowski projekt

-Jestem wychowanką Znicza Biłgoraj, to tam mój pierwszy trener zaszczepił we mnie pasję do biegania i trenowania. Ja się cały czas utożsamiam i identyfikuję z Ziemią Biłgorajską i choć już nie mieszkam, to cały czas pamiętam, skąd pochodzę. Jestem wdzięczna, bo właśnie tam wszystko się zaczęło i trwa dalej. Przy okazji pozdrawiam mojego pierwszego trenera Mieczysława Jamroza i chcę mu podziękować za to, że jestem teraz w tym miejscu, w jakim jestem.Moja rodzinna miejscowość to taka mała wioska Babice w gminie Obsza. To jest jakieś 30 kilometrów od Biłgoraja. Ale urodziłam się w Tarnogrodzie, choć wychowałam się i dorastałam właśnie w Babicach. Mieszkałam tam przez spory kawałek swojego życia – mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

Rywalizacja w Ustce trwała kilka godzin. Ze względu na dużą liczbę uczestników, zawodnicy startowali w pięciu seriach – kobiety w dwóch, a mężczyźni w trzech.Teraz przed naszą biegaczką Mistrzostwa Europy w półmaratonie:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Wszystko oczywiście z myślą że największa forma ma być na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.Trzymajcie kciuki – mówi Angelika Mach.

 

Wyniki MP w biegu na 10000 m:

KOBIETY
1. Olimpia Breza (KUKS Remus Kościerzyna) – 33.49,64
2. Julia Koralewska (AZS-AWFiS Gdańsk) – 33.49,64
3. Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) – 33.58,43

 

foto: AK-SKA PHOTO

- Reklama -

1 komentarz
  1. MójNick mówi

    Gratulacje – bardzo pozytywna osoba, wzór do naśladowania dla sportowców/czyń ?:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.