Mamy laureata

1 marca 2018 roku w siedzibie PWSZ w Zamościu odbyło się podsumowanie VIII Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorami byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu oraz ETS Polska. W rektoracie uczelni miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów przez rektora uczelni dr. hab. Andrzeja Samborskiego oraz dyrektora Instytutu Humanistycznego PWSZ dr Monikę Rajtak. 
 Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składał się z dwóch etapów: szkolnego oraz finałowego. Do I etapu konkursu przystąpiło 602 uczniów, z czego w finale udział wzięło tylko 68. Część finałowa konkursu, która odbyła się 24 stycznia br., była jednocześnie egzaminem w formacie TOEFL Junior, który jest jednym z certyfikatów międzynarodowych oferowanych przez ETS Polska. 
Zaszczytne I miejsce zdobył uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Damian Chołyst, który jest uczestnikiem licznych konkursów organizowanych przez zamojską uczelnię i ich wielokrotnym laureatem. W tym roku udowodnił niezwykle wysoki poziom swoich umiejętności językowych, zdobywając I miejsce i wygrywając z najlepszymi młodymi anglistami z liceów z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego czy Hrubieszowa. Do grona laureatów zakwalifikował się także Jakub Zwolak, uczeń drugiej klasy I LO im. ONZ. Opiekunem Damiana jest p. Marta Pindor, a Jakuba p. Aneta Swatowska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.