- Reklama -

- Reklama -

Mały Świat Zwierząt już otwarty! (film)

W minioną niedzielę 20 czerwca w zacisznej miejscowości Kolonia Guzówka w gminie Turobin z myślą o dzieciach otwarte zostało zoo mini. Oprócz podziwiania i doświadczania przebywających tam zwierząt najmłodsi mogą również skorzystać z innych atrakcji, jakie oferuje gospodarstwo pana Andreasa Mertena, z pochodzenia Niemca.

- Reklama -

 

– Od dziecka wychowywałem się w gospodarstwie wśród zwierząt, lubiłem je, później pracowałem w kopalni, ale nie straciłem zaufania do zwierząt, więc wiedziałem, że kiedyś do tego wrócę. W tym celu dwa lata temu zakupiłem to siedlisko wraz budynkami i postanowiłem, że właśnie tutaj będę rekreacyjnie hodował zwierzęta  opowiada pan Andreas Merten, właściciel małego zoo. – Następnie pomyślałem, że skoro przynoszą mi tyle radości, to otworzę się na środowisko dla dzieci, aby miały okazję przyjść, zobaczyć, pogłaskać i dotknąć już mało spotykane nawet na wsi gatunki zwierząt  dodaje właściciel.

Jest mały daniel, dumny paw, a nawet dostojny bocian…

Zaczęło się od kur ozdobnych, których jest już ponad 70. Wszystkie wyhodowane są przez właściciela, wylęgały się z jajek na miejscu w inkubatorze. Są tutaj również maleńkie kurczaki, które dzieci mogą wziąć do ręki. Z domowych ptaków oprócz kur ozdobnych są również koguty, perliczki, indyczki, kaczki i gęsi. Wśród nich spaceruje zaprzyjaźniony bocian, a z zagrody obok głowę wychyla paw z kolorowym ogonem.
Miłośnicy ssaków pozachwycać się mogą kucykami, danielem, lamą, małymi kózkami oraz różnobarwnymi królikami. Są także kozy górskie, psy, koty i lama, na której widok u każdego zwiedzającego wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Z każdym z nich można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Nie tylko zwierzęta…

- Reklama -

Grupy szkolne odwiedzające gospodarstwo pana Andreasa mogą na miejscu zrobić sobie  ognisko lub też grilla w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Jest to idealne miejsce również na rodzinne spotkanie. Tutaj nie ma czasu na nudę, ponieważ najmłodsi mogą skorzystać z różnego rodzaju huśtawek oraz poskakać na dmuchańcach. Dla dzieci są też samochody, quady, wózki, a wszystko to w ogrodzie wśród afrykańskich sztucznych zwierząt. Gospodarze oferują także naturalnie pieczony chleb z dodatkiem ziaren lub cebulki.
W Małym Świecie Zwierząt w Kolonii Guzówka można nabyć robaki Tennessee Wiggler. Są to typowe robaki do kompostowania, nie uciekają one w ziemię, ale jedzą odpady żywieniowe, po czym powstaje bardzo dobry nawóz oraz żyzna ziemia, którą wykorzystać można pod warzywa lub każdą inną roślinę (na 600 litrów kompostu przeznacza się 500-700 robaków). Robaki te sprzedawane są wysyłkowo lub zakupić je można osobiście.
Przy gospodarstwie znajduje się również zabezpieczone oczko wodne o dużej powierzchni, gdzie pływają karpie, liny i karaśki.
Wszystkich chętnych turystów Mały Świat Zwierząt zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. od 14 do 19 oraz w soboty i niedziele od godz.12 do 21. 
Cena biletu wejściowego to 15 zł od osoby. Grupy szkolne lub zorganizowane wchodzą w cenie zniżkowej.
Mały Świat Zwierząt znajduje się w miejscowości Kolonia Guzówka 96 (gm. Turobin). Telefon kontaktowy: 516 402 789   Facebook (kliknij tutaj)

red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.