- Reklama -

Maluchy na bajkowym balu w Aleksandrowie

Czytanie dzieciom dla przyjemności to czynność, która w nieoceniony sposób wspiera ich prawidłowy rozwój psychiczny i intelektualny. Pochylony rodzic nad książką to niezatarte wspaniałe wspomnienia na całe życie.

- Reklama -

Ponad 180 dzieci z Aleksandrowa przebranych za ulubionych bohaterów bajek bawiło 2 czerwca na „Balu w Krainie Książki”. Odbył się on w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie (grupy pięciolatków) oraz z klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Specjalnymi gośćmi na balu byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Młodszy aspirant Hubert Bździuch przeczytał maluchom  opowiadania z książki Elżbiety Pałasz „Potwór Dyzio i Kraina Zabawy” oraz interesująco opowiedział o bardzo odpowiedzialnej pracy policji. Następnie aspirant sztabowy Marek Harkot wspólnie z kolegą pokazał dzieciom radiowóz policyjny. Była to wielka gratka dla dzieciaków, które z ciekawością mogły zobaczyć również wewnątrz samochód policyjny. Druga część imprezy rozpoczęła się od bardzo kolorowej parady postaci z bajek. Później poszczególne grupy pod opieką wychowawców prezentowały swoje wierszyki mówiące o książkach. Następnie z ponad setki małych gardełek wydobył się gromki okrzyk „Lubimy czytać”. Potem Koło Przyjaciół Biblioteki zaprosiło dzieci do udziału w zabawach ruchowych związanych z książką i zabawy balowej. Były więc tańce, malowanie buzi, zabawy z chustą i tunelem KLANZY. Bal zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

Spotkania z książką to jedna z najskuteczniejszych i zarazem najłatwiejszych metod wspierających wychowanie dziecka. Warto sięgać po książkę w każdym dogodnym momencie, bo to zawsze magicznie spędzony czas.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.