- Reklama -

Malowane poezją po raz 10.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu plastycznego, organizatorem którego jest Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 1437 obrazów wykonanych różną techniką. Najwięcej prac namalowali uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej (711), zw drugiej kategorii wiekowej (klasy 4 – 6) było  488 prac, a w trzeciej (gimnazjum) – 238.

Zadaniem uczestników było przelanie na papier swoich odczuć i przemyśleń zainspirowanych wierszem. – Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja – mówiącym malarstwem – mówiła podsumowują konkurs Justyna Bźdżiuch, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie. Dziękowała wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, a władzom gminy, dyrektorom i nauczycielom szkół, sponsorom za pomoc w organizacji podsumowania. 

Ciepłe słowa do uczestników i organizatorów skierowała także Anna Świca, która jako przewodnicząca jury oceniała wszystkie prace. Mówiła, że taka mała miejscowość na wschodzie Polski za sprawą konkursu staje się ośrodkiem kultury i uczestniczy w nieprzekazywaniu wartości. Dodała, że poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki i jurorzy mieli dużo pracy przy wyborze tych najlepszych. 

- Reklama -

Pozytywnie o konkursie i o pracy bibliotekarzy z Aleksandrowa wypowiedział się także wójt gminy Aleksandrów. – Takie spotkanie jest miłe i bardzo integrujące. Bardzo się cieszę, że wy nie tylko czytacie wiersze, ale także je rozumiecie i potraficie przelać swoje uczucia na papier – mówił Henryk Biały

Uroczystość skupiła bardzo dużo uczestników konkursu. Przyjechali oni nie tylko z pobliskich szkół, świetlic i bibliotek, ale także z placówek bardziej oddalonych – z Zamościa, Niemiec czy warszawy. Byli obecni także dyrektorzy szkoły podstawowej i gimnazjum w Aleksandrowie, wójt gminy Aleksandrów oraz prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Księżpolu. 

Po części oficjalnej gości mogli obejrzeć występy uczniów miejscowych szkół. Wiersz Wiesławy szymborskiej "Radość pisania" wyrecytowała Kamila Czerniak z Gimnazjum w Aleksandrowie. Z piosenką i tańcem wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej, a piosenkę o motylu przepięknie zaśpiewała Julia Grochowicz. 

Po części oficjalnej i wręczeniu dyplomów, wszyscy uczestnicy zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.