- Reklama -

- Reklama -

„Mała książka – wielki człowiek” w Aleksandrowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie bierze udział projekcie „Mała książka - wielki człowiek”. Partnerem aleksandrowskiej biblioteki w realizacji tego działania jest Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, które pomaga bardzo aktywnie w jego promocji.

Działanie jest adresowane do dzieci urodzonych w latach 2015-2018 i ma na celu zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

W jego promocję zaangażowała się również młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki, która przygotowała specjalne filmiki zachęcające dzieci do wspólnego czytania z rodzicami, które pojawiły się w mediach społecznościach biblioteki. Tak, Książkowe Wróżki oraz Tygrysek opowiadały o Wyprawce Czytelniczej i czytały fragmenty książek. 

- Reklama -

Przedszkolaki, które razem z rodzicami odwiedziły bibliotekę otrzymały Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki. Maluchy otrzymały: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz  Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znaleźli coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomniała o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiada, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzieci następnie wypożyczają książki i zbierają naklejki. Po zebraniu dziesięciu będzie czekał na nie imienny dyplom oraz upominek.

Maluchy z Aleksandrowa, biorące udział w projekcie wspólnie z rodzicami, odkrywają coraz śmielej czytelniczą przygodę.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.