- Reklama -

Mała inwestycja a cieszy

W Długim Kącie w gminie Józefów powstanie długo wyczekiwana ścieżka rowerowa. Ma ona zaledwie kilkaset metrów, jednak bardzo duże znaczenie dla rowerzystów.

Już niebawem w gminie Józefów powstanie 240 m ścieżki rowerowej. Ten niewielki odcinek jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa rowerzystów. – Jest to bardzo ważne zadanie ze względu na bezpieczeństwo i wygodę turystów oraz mieszkańców. Chodzi o brakujące 240 metrów ścieżki, która teraz kończy się przed drogą wojewódzką. Trzeba więc pokonać w poprzek bardzo ruchliwą trasę, a biorąc pod uwagę, że wspomniany odcinek znajduje się na łuku, jest to bardzo niebezpieczne – mówi burmistrz Roman Dziura. 

Z tego powodu władze gminy Józefów zwróciły się do samorządu województwa lubelskiego z prośbą o wspólne realizowanie przedsięwzięcia. – Zwróciliśmy się z prośbą do marszałka województwa lubelskiego o wprowadzenie do budżetu województwa krótkiego odcinka ścieżki rowerowej biegnącej przez Długi Kąt. Nasz wniosek został zaakceptowany – dodaje burmistrz.

- Reklama -

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 20 lutego, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania pomocy finansowej dla województwa lubelskiego. To Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie będzie realizował inwestycję. Koszt zadania to kwota sięgająca blisko 200 tys. zł. Samorządy gminy Józefów oraz województwa lubelskiego przekażą na ten cel po 91 tys. zł.

Władze gminy zleciły już opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej. Burmistrz podkreśla, że powinna ona być gotowa pod koniec przyszłego tygodnia. Potem zostanie przekazana ZDW w Lublinie, który prawdopodobnie w marcu ogłosi przetarg na wykonanie robót.

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Leszek mówi

    Oby tylko nie z kostki brukowej, ta nowa „ścieżka”. A właściwie to ma być ścieżka czy droga rowerowa?

  2. John mówi

    Prosze niech ktos mi odpowie czemu sciezki rowerowe chodniki sa robione z kostki brukowej.Szybciej sie psuje zarasta trawa jest nierowna odsniezac i sypac sola to tez nie bardzo mozna.Uprzedzajac ze to jest unijny wymog jak by ktos chcial dac taka odpowiedz jadac do autostrady A4 za Sieniawa jest piekna asfaltowa sciezka rowerowa z chodnikiem mozna mozna.W Korczowie sluzyl ludziom bardzo dlugie lata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.