- Reklama -

Majówka z Janem Pawłem II

Patronem liceum katolickiego jest Człowiek, który był wyjątkowy, a Jego życie do dziś jest wzorem pełnego poświęcenia się Bogu i ludziom. Jan Paweł II miał niezwykłą umiejętność pełnego skupienia modlitewnego, zanurzenia w Bogu, ale również cieszył się życiem i kontemplował piękno oraz różnorodność świata. Miał różne zainteresowania i talenty, które realizował na wielu płaszczyznach. Zawsze był pełen radości, dostrzegał to, co wartościowe i godne. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę urodzin naszego Patrona, co społeczność KLO uczciła kolejną już Majówką z Janem Pawłem II. Uczestnikom w ramach tego spotkania został zaproponowany konkurs recytatorski, propagujący piękno słowa oraz zmagania sportowe, które są hołdem dla pasji Jana Pawła II w tej dziedzinie. W ramach Majówki odbył się również finał konkursu fotograficznego „Mój dom”.

20 maja 2019 r. do  katolickiego liceum przybyło kilkudziesięciu uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu biłgorajskiego. Byli to młodzi recytatorzy oraz sportowcy i fotografowie.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego zaprezentowali utwory Jana Pawła II. Jury w składzie: Maria Oleszek, Ewa Byra oraz członkowie koła teatralnego w katolickim liceum po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznali 2 wyróżnienia, które otrzymali: Wojciech Kyc ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach oraz Weronika Skibińska z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. III miejsce zostało przyznane Aleksandrze Wujec ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach, II zajęła Magdalena Sokołowska z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, natomiast zwyciężczynią zmagań recytatorskich została Natalia Szkałuba ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.

Zmagania sportowe składające się z 5 konkurencji przygotowanych i nadzorowanych przez Justynę Wachowicz zakończyły się następująco: III miejsce ex aequo zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół w Księżpolu, II miejsce – zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Dereźni Solskiej, a zwycięzcami zmagań zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach.

W tym roku podczas Majówki został rozstrzygnięty również konkurs fotograficzny „Mój dom”, propagujący piękno naszej małej ojczyzny. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: wyróżnieni – Mirela Dziduch i Zuzanna Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej oraz Jakub Grabias ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu. III miejsce przyznano Paulinie Brodziak ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu, II Julii Bździuch z Gimnazjum w Aleksandrowie, natomiast I miejsce Hubertowi Palikotowi ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej.

Wręczenie nagród i podsumowanie Majówki z Janem Pawłem II odbyło się w auli franciszkańskiej, gdzie na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci wystąpienia zespołu Muode Koty, który rapuje, ewangelizuje i dzieli się z młodzieżą swoją relacją z Jezusem. Podsumowując wydarzenie, dyrektor Maria Oleszek pogratulowała zwycięzcom, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu oraz wyraziła wdzięczność nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczestników zarówno konkursu recytatorskiego jak i zmagań sportowych oraz fotograficznych. Na koniec zaprosiła na kolejną Majówkę już za rok, która będzie wyjątkowa, bo w 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.