Paramedica

Majówka z Janem Pawłem II w KLO


Patronem liceum katolickiego jest człowiek, który był niezwykły i wyjątkowy. Miał różne zainteresowania i talenty, które realizował na wielu płaszczyznach. Wymagał od siebie więcej niż inni od niego oczekiwali. Jego zainteresowania i pasje skupiały się na tym, co wiązało się z wysiłkiem i trudem. Zawsze był pełen radości i dostrzegał to, co wartościowe i godne upamiętnienia. W ramach obchodów rocznicy urodzin Papieża Polaka społeczność KLO zorganizowała dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu Powiatu biłgorajskiego Majówkę z Janem Pawłem II. Uczestnicy spotkania wzięli udział w zmaganiach recytatorskich i sportowych.
Młodzi recytatorzy zaprezentowali po 2 utwory (lub ich fragmenty) Jana Pawła II. Jury w składzie : Pani Anita Maińska- przewodnicząca, Ewa Byra, Patrycja Sprysak oraz członkowie koła teatralnego w katolickim liceum po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznali 3 wyróżnienia, które otrzymały: Zuzanna Pieczykolan z Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu Zaorendzie, Weronika Woźnica i Alicja Kwiatkowska z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. III miejsce zostało przyznane Karolinie Syta z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, II zajęła Katarzyna Łokaj reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, natomiast zwyciężczynią zmagań recytatorskich została Anna Skubis z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju.
Zmagania sportowe składające się z 5 konkurencji przygotowanych i nadzorowanych przez Panią Justynę Wachowicz zakończyły się następująco: III miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, II – zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Tereszpolu Kukiełakach, a zwycięzcami zmagań zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej.
Wręczenie nagród i podsumowanie Majówki z Janem Pawłem II odbyło się w auli franciszkańskiej. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom podziękował za udział w spotkaniu i pogratulował sukcesów dyrektor KLO ks. Witold Batycki, a Pani dyrektor Maria Oleszek wyraziła wdzięczność za trud włożony w przygotowanie uczestników zarówno konkursu recytatorskiego jak i zmagań sportowych oraz zaprosiła na kolejną Majówkę już za rok.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.