- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Majówka na rowerach

W majowy weekend w Józefowie odbędą się dwie imprezy rowerowe. W sobotę 30 kwietnia po raz pierwszy w gminie będą rywalizować uczestnicy zawodów MTB, a dzień później zaplanowano 100. rajd organizowany przez Józefowską Kawalerię Rowerową.

- Reklama -

Zawody MTB rozpoczną się w sobotnie przedpołudnie o godz. 11 przy baszcie widokowej. Jego uczestnicy będą się ścigać na trasie, wiodącej przez józefowskie kamieniołomy i Singletrack Józefów. Organizatorzy z Fundacji „ROZTOCZE EPIC” mają już zgłoszenia 120 zawodników, a maksymalnie planują udział 150. Zapisy chętnych trwają do godz. 12 w piątek 29 kwietnia na stronie internetowej (kliknij tutaj).

Uczestnicy Józefowskiej Majówki Rowerowej wyruszą na trasę w niedzielę 1 maja o godz. 10 z miejscowego rynku. W eskapadzie na dwóch kółkach weźmie udział 100 cyklistów, którzy będą mieć do pokonania 70 kilometrów po roztoczańskich wzgórzach i lasach Puszczy Solskiej.

Będzie to jubileuszowy, bo już setny rajd, organizowany przez JKR od 2003 roku. Wszystkie wyprawy zajęły łącznie 146 dni, ich uczestnicy przejechali prawie 9 tys. kilometrów, a z zaproszenia organizatorów skorzystało około 12 tys. miłośników turystyki rowerowej. JKR była również prekursorem grupowych wypraw na Ukrainę. Łącznie stowarzyszenie zorganizowało 7 takich rajdów, których uczestnicy zazwyczaj startowali ze Zwierzyńca i podczas czterodniowych zmagań pokonywali ponad 300 km.

- Reklama -

W tym roku rowerzyści pojadą: Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu, Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo, Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, Wzgórzem Polak i Trasą Rowerową do Florianki oraz szlakami pieszymi – Krawędziowym i Ziemi Józefowskiej.

JKR w organizacji rajdu wspierają: Gmina Józefów, Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu, Nadleśnictwo Józefów, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie i Spółdzielnia Socjalna „Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych”.

/ias24.eu

- Reklama -

1 komentarz
  1. Piotr mówi

    Niestety na rajdzie nie mile będą widziani cykliści z Biłgoraja i okolic którzy wybierali się na tak rozkrzyczany „RAJD” gdyż dla nich zabrakło miejsca w Józefowskich szykach rowerowych. Nie lepiej było podać do gazety że jest to rajd towarzystwa wzajemnej asekuracji czyt. dla wybrańców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.