Mają go już w garażu

Tak właśnie cieszą się strażacy z Lipin Dolnych:

"25 września punktualnie o godz. 5.00 rano fordem z Lipin Dolnych w kierunku Bielska-Białej wyruszyła delegacja, której zadaniem było odebrać i sprowadzić do Lipin nasz nowy pojazd gaśniczy.

W skład delegacji weszli: Paweł Dudek, Łukasz Serafin, Krzysztof Dec, Edward Hacia, Julian Grabias oraz Rafał Bucior. Panowie do Bielska dotarli około godz. 9.30 i udali się na ul. Bestwińską 105A do firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Tam na parkingu czekał już na nich fabrycznie nowy pojazd gaśniczy GBA 3,5/27 Iveco z napędem 4×4.

Gdy zostały dopełnione "papierkowe" formalności, a przybyli na miejsce strażacy przeszli szkolenie z zakresu obsługi pojazdu, delegacja wyruszyła w drogę powrotną do Lipiny. Około godziny 19.00 pod naszą remizą zaczął się zbierać coraz większy tłum, wszyscy wiedzieli bowiem, iż lada moment iveco przyjedzie z dalekiej podróży. Na powitanie w kierunku Lipin Dolnych-Kolonii wyruszył nasz poczciwy jelcz. O godz. 20.00 słyszymy, jak w kierunku Lipin zbliża się uprzywilejowany pojazd, po chwili słychać, że dołączył do niego jelcz i po kilku minutach zza zakrętu wyłoniły się dwa nasze zastępy i dumnie, przy dźwięku syreny alarmowej. zaparkowały na parkingu przed remizą. Iveco zostało ochrzczone szampanem. Radości i szczęściu nie było końca. Do późnych godzin nocnych trwało przeglądanie i zapoznawanie się z nowym nabytkiem. Nie zabrakło również próbnych przejażdżek."

Trzeba przypomnieć, że od 25 września OSP Lipiny Dolne zmienia się z jednostki typu S-2 na jednostkę typu S-3.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.