Automax

Mają czym się pochwalić

Już po raz szósty organizowany jest konkurs "Rolnik Lubelszczyzny", który ma za zadanie wyróżnić najlepszych gospodarzy naszego województwa.
Kto może ubiegać się o ten zaszczytny tytuł? Hodowcy zwierząt, a także plantatorzy, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia jest też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. 
Z terenu powiatu biłgorajskiego do konkursu zgłoszono trzy gospodarstwa rolne. Jeden z rolników działa w branży ogrodniczej, dwóch natomiast trudni się uprawą roślin rolniczych. 
Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz branżowych ekspertów. Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa. Laureatów tytułu poznamy podczas uroczystej gali 7 grudnia br. w ramach Targów Sadowniczych Best Berries w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin S.A. w Lublinie. Będą tu na nich czekać statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
– Rolnictwo to skarb, a jednocześnie podstawowa gałąź gospodarki regionu. Powinno być silne i konkurencyjne, co nie jest łatwe do osiągnięcia ze względu na jego specyficzne uwarunkowania, chociażby pogodowe – mówi marszałek województwa Sławomir Sosnowski. – Rolnicy, którzy osiągnęli sukces, zasługują na szczególne uznanie, i to właśnie daje im konkurs. Finałowa promocja ich indywidualnych osiągnięć, czyli tzw. dobrych praktyk, służy też innemu celowi. W ten sposób idzie przekaz do innych rolników, w jakim kierunku mogą bezpiecznie i z sukcesem prowadzić swoje gospodarstwa – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.