- Reklama -

- Reklama -

Magistrat jak nowy

Dotychczas budynek Urzędu Miasta Biłgoraj nie zachwycał estetyką. Dzięki termomodernizacji oraz przebudowie wejść zyskał nowe oblicze.

Cały remont współfinansowany był z kilku źródeł. Termomodernizacja współfinansowana była ze środków unijnych. – 2 października dokonano odbioru końcowego zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta Biłgoraj”. Termomodernizacji poddano 1807 m² powierzchni użytkowej budynku Urzędu Miasta, wykonano izolację cieplną budynku wełną mineralną, izolację cieplną i przeciwwilgociową ścian fundamentowych styrodurem, wymieniono okna oraz główne drzwi wejściowe. Dokonano modernizacji instalacji centralnego ogrzewania poprzez budowę węzła cieplnego, wymianę grzejników oraz wykonanie systemu monitoringu i zarządzania energią. Na dachu budynku zamontowano maszt z kratownicy, instalację odgromową oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 39,9 kWp w ilości 133 modułów – informuje burmistrz Janusz Rosłan. Koszt inwestycji wyniósł 2 mln 578 tys. zł brutto. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 896 tys. zł, a z budżetu państwa 105,5 tys. zł.

- Reklama -

Przebudowano również wejście do budynku. Wybudowano także dźwig osobowy przy wejściu do sali konferencyjnej. Samorząd pozyskał również 150 tys. zł (środki PFRON) na dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych (zamontowanie windy).

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Czytelniczka mówi

  No właśnie?
  Gdzie flaga unii europejskiej????

 2. Rycho Rysiński mówi

  A gdzie są flagi unijne???

 3. nina mówi

  Ładnie ładnie pieknie . A co ze szpitalem naszym. Jakos o nim nie mysla wcale. Tylko wspominaja sprawa trudna skomplikowana i na tym koniec. A fakt ze tam tynk ze scian juz odpadł dwadziescia lat temu jakos nikomu nie przeszkadzał i nie przeszkadza. To nic. Szpital jest aktualnie ogniskiem covida. Pozarazani sa tam personel i pacjenci. Lepiej tam nie isc bo zakazenie gotowe. To jedna strona medalu. Druga to ze szpital jest w upadłosci ciagle. Ze sprzet wedruje albo wirtualny jaki. ze nie ma lekarzy pielegniarek. Ze nie ma nic. I jak maja byc ludzie leczeni. Ze cieszy sie zła sława od kilkunastu co najmniej lat. I co A jak zwykle nic.
  A wy sie zachwycacie elewacja na Urzedzie Miasta??
  Czyz to nie jest niemadre? delikatnie rzecz ujmujac.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.