Krystyna Deryło

- Reklama -

Magda zdobyła Opole!

Pierwszego dnia odbyła się rejestracja uczestników festiwalu, przybywających do Opola z terenu całej Polski. Ponadto zorganizowano spotkanie integracyjne, mające na celu zaznajomienie się uczestników, wprowadzenie atmosfery sympatii i przyjaźni oraz warsztaty z Julią i Jędrzejem Skiba – siostrą i bratem, którzy od lat koncertują po pubach z repertuarem zawierającym piosenki artystów ze świata muzyki alternatywnej & indie, a jednocześnie byli uczestnikami VI edycji telewizyjnego show „The Voice of Poland”.

Drugi dzień to przesłuchania konkursowe finału „Piosenkobrania 2016”, w którym udział wzięło ok. 70 artystów rekrutowanych podczas „Giełd piosenki” oraz eliminacji internetowych.

- Reklama -

Po wysłuchaniu „wykonów” młodych artystów jury, w skład którego wchodzili między innymi Anna Jurksztowicz i Jarosław Wasik, postanowiło przyznać I nagrodę w kategorii IV (licealiści i studenci) Magdzie Koman z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, dzięki czemu mogła ona ponownie wystąpić w słynnym opolskim amfiteatrze podczas gali zakończenia Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych ARTIS. Jest to bardzo duże osiągnięcie muzyczne tym bardziej, iż ten festiwal był już ostatnim, w jakim Magda uczestniczyła jako wokalistka MDK, ze względu na ukończenie liceum i rozpoczęcie studiów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym środowisku muzycznym!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.