- Reklama -

Maciej najlepszy

Maciej Skromak z I LO im. ONZ w Biłgoraju wygrał III Dyktando W Języku Angielskim. Zwycięzca, jak sam przyznaje, chce związać swoją dalszą naukę i studia z filologią angielską albo lingwistyką.

Z ponad 800 zgłoszonych do udziału w III Dyktandzie w Języku Angielskim do ścisłego finału zakwalifikowało się 32 uczniów z najlepszymi wynikami. 29 stycznia 2019 r. w auli PWSZ w Zamościu finaliści zmierzyli się z tekstem, od którego zależało, kto zwycięży ostatecznie.

Najlepszym okazał się Maciej Skromak z I LO im. ONZ w Biłgoraju. W nagrodę otrzymał on smartfon Huawei. Pozostałe miejsca na podium zdobyli dwaj uczniowie I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu: 2. Przemysław Załoga (wygrał dysk zewnętrzny) i 3. Przemysław Lewandowski (otrzymał powerbank).

– Chciałbym podziękować mojej nauczycielce języka angielskiego pani Marcie Pindor, która zawsze namawia mnie do brania udziału w konkursach. Język angielski bardzo mnie interesuje. Jeśli chodzi o dyktando to wszystko było w porządku, ale było kilka słów, których nie byłem pewien, w tym jedno, które słyszałem pierwszy raz w życiu. Swoją przyszłość chciałbym związać z filologią angielską. – mówił szczęśliwy zwycięzca III Dyktanda w Języku Angielskim.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Węgor z ZS Nr 2 w Hrubieszowie, 5. Karolina Strzelec, 6. Gabriela Olszowy, 7. Jakub Zwolak – wszyscy z I LO im. ONZ w Biłgoraju, 8. Tomasz Smól z I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu, 9. Maciej Czerw z I LO im. ONZ w Biłgoraju, 10. Angelika Jastrzębska z Liceum Plastycznego w Zamościu.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.